Güzellik Sırları

Sivilce İzleri Nasıl Geçer (Çukurlaşmış) Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir

Sivilce İzleri Nasıl Geçer (Çukurlaşmış) Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir

 

Pek çok kişinin ortak sorunlarından biri de ciltte çıkan sivilcelerdir. Sivilce izleri özellikle yüz bölgesinde kırmızı ve çukur izler bırakabilir. Bu gibi durumlarda ise kişiler olduklarından daha yaşlı ve yıpranmış bir şekilde görülebilir. Ciltte oluşan sivilce izlerini yok etmenin farklı bir çok doğal yöntemi mevcuttur. Yapacağınız cilt maskeleri ile ve evde yapacağınız doğal bakım ürünleri ile cildinizin daha pürüzsüz ve daha ışıltılı görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer cildinizde sivilce izlerinden dolayı çukurlaşma sorunu ile karşı karşıya kalıyorsanız, Sivilce izleri nasıl geçer? (çukurlaşmış) sivilce izlerine ne iyi gelir? Yazımızı okuyabilirsiniz.

Sivilce İzleri İçin Doğal Yöntemler

Gerek kırmızı görünümlü sivilce izleri için gerekse sivilceden dolayı çukurlaşmış ciltler için evde yapılabilecek bir takım doğal yöntemler mevcuttur. Bunlar ise;

Hindistan cevizi yağı; cilt için en iyi bakım yöntemlerinden biri Hindistan cevizi yağıdır. Gün içinde cildinize Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Özellikle makyajınızı çıkardığınızda ve yatarken Hindistan cevizi yağı kullanmanız tavsiye edilir.

Bal; eğer cilt bakımınızda bal kullanırsanız cilt lekeleri ve cilt üzerinde biriken çukurlaşma sorunları bir süre sonra tamamen ortadan kalkacaktır.

Pirinç unu; pirinç unu ciltte hem beyazlatma etkisi için hem de sivilce izlerini yok etmek için kullanılan yöntemlerdendir. Cildinize pirinç unu maskesi yaptığınızda cildiniz daha pürüzsüz olacaktır.

Sivilce Lekeleri Ve Cilt Çukurları İçin Maske Önerileri

Cilt çukurları için adeta botoks etkili maskeler mevcuttur. Doğru cilt maskesini düzenli bir şekilde uyguladığınızda cildiniz ipeksi ve lekesiz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bal Mumu Maskesi

Bal mumu tamamen doğal bir üründür. Eski dönemlerde ise zengin kadınlar ciltlerine her zaman bal mumu maskesi uygulamaktaydı. Şimdilerde ise yine gündeme gelmiştir. İşte bal mumu maskesi tarifi…

  • Bir tatlı kaşığı rendelenmiş bal mumu,
  • Bir tatlı kaşığı saf zeytin yağı,
  • Yarım tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı,

Malzemeleri cam bir kaseye alıp, balmali usulü olarak eritmeniz gerekir. Eriyen karışımı oda sıcaklığında soğutup, cildinize krem gibi kullanabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu