Güzellik Sırları

Yüzdeki Çilleri Gidermek İçin Bitkisel Çözüm

Yüzdeki Çilleri Gidermek İçin Bitkisel Çözüm

Cilde üzerinde görülen, lekeler, çiller ve diğer istenmeyen görünümler kişilerin öz güvenini sarsacak problemler arasında yer almaktadır. Özellikle çiller ve kahverengi lekeler pek çok kişinin güzelliğine gölge düşürmektedir. Dolayısı ile artık çiller ile ve cilt lekeleri için ayrı ayrı çözümler mevcuttur. Ancak cilt için en nemli konu doğal yöntemlerin kullanılmasıdır. Dolayısı ile eğer cildinizde çil  ve kahverengi lekeler mevcut ise bunun için evde yapabileceğiniz birkaç önemli uygulama mevcuttur. Eğer yaz gelmeden önce cildinizi yenilemek isterseniz,  yüzdeki çilleri gidermek için bitkisel çözüm önerilerimizi dikkate alabilirsiniz. Sizler için çil geçirme yöntemlerinden bahsedeceğiz. Bu yöntemleri uygulayarak cildinizin pırıl pırıl görünmesini sağlayabilirsiniz.

Doğal Yöntemlerle Çiller Nasıl Geçer?

Çiller, güneş ve aşırı kimyasal içeren kozmetik ürünlerinin kullanılması ile meydana gelir. Cilt renk pigmentleri koyulaştıkça, cilt üzerinde istenmeyen görünümler meydana gelir. Evde yapacağınız doğal maskeler ve kürler sayesinde artık çillerinizden kurtulabilirsiniz. İşte doğal yöntemlerle çillerden kurtulma aşamaları.

Karbonat: çiller ve diğer koyu lekeler için kullanılabilecek en iyi ürünlerden biri de kesinlikle karbonattır. Cildin daha parlak ve daha ışıltılı görünmesini sağlayacaktır. Bunun için yapmanız gereken ise bir tatlı kaşığı karbonat ile bir çay kaşığı papatya özü yağını karıştırıp, sorunlu bölgenize uygulayabilirsiniz. Haftada birkaç kez bu kürü uygulamanız yeterli olacaktır.

Limon: limon cilt üzerinde bulunan lekelerin ve bölgesel kararmaların önüne geçen en iyi yöntemler arasında yer alır. Dolayısı ile cildinizdeki çiller için limon kullanımı yapabilirsiniz. Makyajınızı temizledikten sonra limon suyunu bir pamuk yardımı ile cildinize uygulayabilirsiniz. Birkaç dakika sonra cilt üzerinde yanma meydana gelecektir.  O anda cildinizi bol su ile yıkamanız doğru olacaktır. Her gün bu uygulamayı yaptığınızda çillerinizin kısa süre içinde ortadan kalktığına şahit olabilirsiniz.

Elma sirkesi: doğal elma sirkesi cilt rengini açtığı gibi cilt üzerinde meydana gelen çillerin de ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Özellikle haftada birkaç kez cildinizi doğal elma sirkesi ile temizlediğinizde harika bir şekilde tüm çiller ve diğer lekeler ortadan kaybolacaktır.

Yaş maya: cilt üzerinde kullanılabilecek bir diğer yöntem ise yaş mayadır. Yaş mayayı ılık  su ile iyice ezdikten sonra cildinize bir fırça yardımı ile uygulayın. Daha sonra 5 dakika kadar bekleyip, bir kat daha yaş maya uygulamanız  gerekmektedir. 30 dakika bekleyip, yıkayabilirsiniz.

Gül suyu: gül suyu cilt sorunlarının ortadan kalkmasını sağlayan ürünlerden biridir. Bu nedenle cilt temizliğini gül suyu ile yaparak çillerden ve diğer cilt lekelerinden kurtarabilirsiniz.

Ciltte oluşan çillerin en büyük nedeni güneşin verdiği hasarlardır. Bu nedenle güneşe çıkmanda önce mutlaka cildinize güneş koruyucu krem sürmeniz tavsiye edilir. Ayrıca cilt bakımlarınızı doğal ürünler ile yaptığınız takdirde daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu