Güzellik Sırları

Kirpik Lifting nedir? Nasıl Yapılır?

Kirpik Lifting nedir? Nasıl Yapılır?

Kirpik Lifting nedir? Nasıl Yapılır?

Kirpiklerin uzun ve kıvrak durmasını sağlayan ve birkaç ay dayanabilen uygulamalar kirpik lifting olarak bilinir. Dipten uca doğru daha kıvrık ve uzun göründüğünden kadınların tercih ettiği güvenli bulunan bir uygulamadır. İpek kirpikten fazla tercih edilen kirpik lifting uygulamasında eklemeler olmadan kendi doğal kirpiğinizle yapılan bir bakımdır. Ayrıca bu uygulama için keratin bakım uygulaması da denilmektedir.

Kirpik Lifting Nasıl Bir Uygulama

Özel malzemelerin kullanılması ile birkaç aşama ile yapılan kirpik lifting uygulaması yapımı yaklaşık 50 ile 55 dakika arasında yapılmaktadır. Aşamaları ise şöyledir;

Güzellik uzmanı tarafından yapılan uygulama için göz boyutuna uygun olan silikon pedi göz kapağı arasına sabitlenir. Yaklaşık boyutları s,m, I ya da 3 boyutttan oluşabilir. Göz kapağı genişliği ve kirpik uzunluğuna göre seçildikten sonra kirpikler ped üzerinde taranarak ve sabitlenerek kıvrımı yapılmaktadır. Kirpiklerin düzenli görülmesi ve birbirine yapışmadan yerleşmesi içim bazı aletlerin yardımı ile ayırma işlemi gerçekleştirilir.

Kirpiklerin sağlam durması için özel solisyon uygulaması yapılır. Bu esnada ise göz üzerine streç film konulup bir kaç dakika bekletilmektedir. Başka bir solisyonun ardından kirpik uçlarının beyaz görünebileceğinden boyama işlemi yapılmaktadır. Kirpiklerin daha uzun görünmesini sağlayan bu yöntemin ardından keratin uygulamasına geçilir. Pedler daha sonra çıkartılıp bol su ile durulanmaktadır. Ardından kirpiklerin dayanıklı olması için bakım yağı kullanılmaktadır.

Kirpik Lifting’in Kalıcılığı Ne Kadar?

Kirpiklerinizin yapısına göre kirpik lifting uygulamasının da kalıcılığı farklılık gösterebilir. Ortalama olarak 2 ay süre kalıcılığını kaybetmeyen uygulama 3 aya kadar süresini korur Ancak kimi kullanan kişilerde 1 ayda da etkisini kaybettiği görülmektedir.

Kirpik Lifting Uygulaması Sırasında Nelere Dikkat Edilir?

Öncelikle kirpik lifting uygulaması öncesi göz ve kirpik bölgesinin temizliğine özen göstermek gerekir. Göz makyajı varsa temizlenmeli  ve makyaj çıkarılmış olmalıdır. Lens kullananların bu uygulamayı yaptırmadan lenslerini çıkartmaları tavsiye edilir. Kirpiklere uygulanan solisyonlar gözlerinizi yakabildiğinden lens olmaması gerekmektedir. Kirpik lifting uygulaması düşünüyorsanız alerjik durumunuz varsa uzmanla görüşerek yaptırıp yaptırmayacağınız konusunda bilgilendirilmeniz gerekir.

Uygulamayı yaptıracağınız yeri iyi seçmenizde olası risklere karşı tedbir almanız için doğru bir adım olacaktır. Kirpiklerde yanma ve dökülme sorunları olmaması açısından uzman bir kişinin yapması oldukça önemlidir. İşlem sonrası göz makyajınızı 24 saat yapmamanız tavsiye edilir. Düzenli olarak kirpik bakım yağı uyguladığınızda kirpiklerle ilgili şikâyetlerinizin olmadığını görebilirsiniz. Kirpiklerinizin kıvraklığını kaybetmemesi için ise yüz üstü yatmamanız gerekir. Baskı yapılan kirpiklerin kıvraklığı bozulabilir ve özelliğini yitirebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu