Güzellik Sırları

Evde Saç Nasıl Boyanır?

Dip Boyası Gelenler İçim Çözüm Önerileri

 

Evde saç boyamak sanıldığı kadar zor değildir. Bakımına özen gösteren kadınların yapması gereken birkaç işlem mevcuttur, daha sonra kolay bir şekilde saç boyası yapabilirsiniz. Eğer yanınızda bir kişi daha varsa saç boyama oldukça pratik ve kolay olacaktır. Öncelikle eğer evde saç boyamak isterseniz açık renkler yerine koyu renkleri tercih etmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır. Çünkü koyu saç boyaları için ekstra açıcılara ihtiyaç duyulmaz. Eğer açık renk saç boyası istiyorsanız bunun için saçlarınızın rengini açmak durumunda kalabilirsiniz. Fakat saç rengini açmak için kullanacağınız markaya özen göstermenizde fayda vardır. Bazı markalar saç rengini açmadığı gibi saçların yanmasına neden olabilir. Evde saç nasıl boyanır? Dip boyası gelenler içim çözüm önerileri hakkında merak ettiğiniz tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

  • Saç boyası yapmadan önce mutlaka bilindik ve kaliteli markaların boyalarını tercih etmeniz gerekir.
  • Saç boyasını aldıktan sonra boyaya alerjinizin olup olmadığını ölçmeniz gerekir. Bunun için vücudunuzun bir köşesinde bir miktar boyayı denemeniz tavsiye edilir.
  • Boya kutusundan çıkan boyaları, ambalajın üzerinde yazan tarife göre bir kabın içinde karıştırın.
  • Boyayı karıştırdıktan sonra, ellerinize ve alın, kulak bölgesine bir miktar krem sürün. Böylece boyada taşmalar meydana gelirse kolayca cildinizden çıkarabilirsiniz.
  • Saçarınızı tutam tutam ayrın, az az her tutama fırça yardımı ile boyayı sürün.
  • Boya yaptığınız saçı bir tarafta toplayın.
  • Tüm saça boya yaptıktan sonra yaklaşık 30 dakika kadar boyayı saçınızda bekletin. Elbette boya ambalajının üzerinde yazan süreyi dikkate almalısınız, her markanın ayrı süresi vardır.
  • Boyayı yapıp istenilen süre kadar saçınızda beklettikten sonra saçınızı ılık su ile yıpratmadan yıkayın.
  • Kurulama yaptıktan sonra saçınızın boyasını daha rahat görebilirsiniz.

Dip Boyası Nasıl Yapılır?

Dip boyası yapmak için yine saç boyanız ile aynı numarada boya almanız gerekir. Sadece dip kısımlara bir fırça yardımı ile boyayı uygulayın. Dipler ısı bakımından daha sıcak olduğu için kısa sürede saçta renk kendini gösterecektir. Evde saç boyası için yapmanız gereken tüm işlemler bu kadar kolaydır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu