Kadın Dünyası

Kadınları Etkilemenin Yolları

Kadınları Etkilemenin Yolları

1. Çiçekler, çiçekler, çiçekler

Nedendir bilinmez ama kadınlar kendilerine çiçek alan erkeklerden hoşlanırlar. Hatta günümüzde artık romantizmin bu kadar basit şeylerle ölçülemeyeceğini düşünen kadınlar için bile çiçek hâlâ güçlü bir hediyedir. Hatta feministler için bile! Evet, birkaç gün içinde çiçekler ölecektir, ancak bu bir erkeğin romantik yanını yansıttığı için önemli bir hediyedir. Erkekler ise birkaç gün sonra solacak, yapraklan dökülecek ve çirkinleşecek, kadının hiçbir işine yaramayacak hediyenin kendilerinden neden beklendiğini anlamazlar. Hayatlarındaki kadına uzun süre dayanacak bir şey hediye etmek daha mantıklı gelir. Evet, tabi ki daha kalıcı hediyeler de gereklidir; ancak arada bir, bir demet çiçek de kadının ruhunu okşamak ise olmazsa olmazlardandır.
2. Ortam hazırlamak

Bir kadın için mum ışığı, şömine ya da bir şişe şarap ne çok şey ifade ediyorsa, erkek için de bir o kadar anlamsızdır. Kadınlar çevresindekilere karşı, etrafında olup biten küçük değişim ve detaylara karşı erkeklere oranlara çok daha duyarlıdır. Çevresindeki ortam, ışık ve kokular onu sürekli etkiler. Erkekler ise biyolojik açıdan bu kadar duyarlı değildirler. Işığın loş olması, güzel bir müzik çalması erkekleri etkilemese bile, bunlar bir kadım çeşitli açılardan uyarır. Loş ışıklarda ya da mum ışığında göz bebekleri büyüdüğü ve ciltteki leke ya da kırışıklar, kusurlar daha az göründüğü için insanlar birbirine daha çekici görünürler. Kadınların duyma duyulan da erkeklerden daha fazla gelişmiştir. Bu yüzden fonda çalacak bir müzik bile kadınları etkiler. Ayrıca kimsenin kendilerini rahatsız etmeyeceği duygusu da kadınlarda güven yaratır.

3. Şömine yakmak

Erkekler milyonlarca yıldır ısınma, korunma ya da yemek pişirmek gibi nedenlerden ötürü odun, çalı çırpı toplayıp kadınlar için ateş yakıyor. Bu genlerimize kadar işlemiş bir gelenek ve enteresan bir biçimde bunlar kadınların romantik yönlerini uyarıyor. Kadının kendisinin de yakabileceği gazla çalışan bir şömine bile olsa şömine, alevin ışığı ve şarap üçlemesi halen romantizm, konfor ve güveni temsil ediyor; yani kadınların aradığı her şeyi.

4. Yemek ısmarlamak

Neredeyse tüm ilk buluşmalarda yemeğe gidilir. Bunun nedenini hiç düşündünüz mü? Eve ekmeği getiren erkektir mantığından yola çıkalım. Binlerce yıl önce de, bildiğiniz gibi mağara ekmeği, yeni avladığı bir hayvanı getiren yine bir erkekti. Bu yüzden bir kadını yemeğe çıkarmak, bir erkeğin karşısındaki kadına bakma, yani eve yemek getirme potansiyelini ortaya koyar. Bu da o erkeğin, kadınının yanında olacağım gösteren bir harekettir. Hele bir de erkek, kadın için yemek pişirirse, kadının kalbini kazanacağı kesindir!

5. Çikolata ve şampanya

Öncelikle çikolata, içerdiği çeşitli maddeler nedeniyle vücudun mutluluk hormonların salgılanmasına neden olur. Şampanya ise diğer içkilerde bulunmayan ve testosteron seviyesini yükselten bir kimyasal madde içerir. Bu yüzden çikolata ve şampanya kombinasyonu kadınların kalbini çalmaya giden yolda iyi bir adımdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu