Kadın Dünyası

İş Toplantısına Giderken Nasıl Giyinilmeli?

İş Toplantısına Giderken Nasıl Giyinilmeli?

 

İş toplantısına giderken güven verici yaklaşımlar son derece önem taşır. Şirket toplantılarında kurumu temsil eden kişilerin, son derece şık ve bir o kadar da ciddi görünmeleri gerekir. Kıyafetler kişinin bilgi ve karakter okunmasında da önyargı oluşturan etkenlerdir. İç güzellik, deneyim ve bilgiyi konuşmadan anlamak imkânsız olmakla birlikte, direkt göze çarpan kıyafet, bu konuda ön bir bilgi sunar.

Kıyafetler, temsil edilen şirketin ya da kurumun prestiji açısından da önem taşır. Lakayt tavırlı ve aşırı salaş bir kıyafet, iş ciddiyetini zedeleyen ve disiplin noksanı bir görünüm sunar. Hiçbir işyeri çalışacağı kişiler ve iş ortaklığı kuran şirketin ciddiyetsiz olmasını istemez. Bu nedenle iş toplantısına giden kişilerin olumlu intiba bırakacak şekilde giyinmeleri son derece önem taşır.

Takım Elbiselerin Tercih Edilmesi

Takım elbiseler, kuşkusuz hem kadın hem de erkekler için ciddi bir görünüm yaratan kıyafetlerdir. Erkekler için yaz ya da kış uzun kollu mevsime uygun kalınlıkta beyaz gömlek tercih edilmelidir. Gömlek üzerinde klasik kesim bir ceket ve mutlaka kravat olması önerilir. Kravatlarda ise sade çizgilere yönelmek gerekir.

Desenli ve bohem tarz bir kravat seçimi önerilmez. Kişinin kıyafeti ile bulunduğu pozisyonda firmasını temsil ettiği unutulmamalıdır. Bu sebeple kişiliğini yansıtan kıyafetlerden çok, kuruma yakışır ciddiyette takımların seçilmesi önerilir. Çoraplarda önerilen, siyah ya da koyu kahve tonlarıdır. Çok soğuk aylarda ceket içerisine süveter de giyilebilir. Kurumsal ve kaliteli bir görünüm yapılacak iş için de karşı tarafta olumlu bir etki bırakır.

Ciddiyet ve Şıklık

Kadınlar için de ciddi ve şık görünüm sunan takım elbiseler en çok tercih edilen iş toplantı kıyafetleridir. Kalem etek üzerine ceketler ya da kumaş pantolon üzeri ceket takımların kullanımı önerilir. Ceketler kadın ve erkek için iş toplantılarında son derece önem taşır.

Rugan ayakkabılar, saten beyaz gömlekler hem şık hem de zarif duran kıyafetlerdir. Saçların açık ve dağınık şekilde toplanması önerilmez. Gergin topuzlar ya da arkadan toplanmış saçlar son derece şık ve ciddi bir görünüm sunar. Makyaj için de pastel tonlar önerilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu