Aşk

Platonik Aşkı Gerçeğe Dönüştürmenin Yolları

Platonik Aşkı Gerçeğe Dönüştürmenin Yolları

Platonik aşkı gerçeğe dönüştürmenin yolları ve ancak platonik aşkın nedenlerini ve gerçeğe açacak yollarını öğrenmeliyiz.

 

Hemen herkes çocukluğundan itibaren platonik aşk ile tanışmıştır. Genelde duyguların en yoğun yaşandığı aşk ve bağlılık türü olarak algılanabilen platonik aşklar aslında gerçeğe dönüşebilir. Birçok örneği bulabileceğimiz dünyamızda özellikle yetişkinlerde sonu mutlulukla biten platonik aşklar mevcuttur. Peki platonik bir aşk nasıl gerçeğe dönüşebilir?

 

Kendinize Güvenin

Her şeyden önce kendinize güvenin. Niçin sevilmeyesiniz ki? Sizi dünyada diğerlerinden ne ayırıyor? Çirkin misiniz ya da daha kısa veya kendinizde beğenmediğiniz bir özelliğiniz mi var? Size bir sır: İnsanlar güvenmek isterler.

 

Güven duydukları insanlarla yaşamak, aşık olmak ve hayatlarını sonuna kadar sürdürmek isterler. Kendinize güveniniz olduğunda aşkınıza da güveniniz olacaktır. Güven duyulan birine kimse hayır diyemez. Aşkınız karşılık bulmasa da kalbiniz kırılmaz. Çünkü sahiplenme ve elde etme duygularının çok ötesinde başka bir duyguyla karşılık bulacaktır. Sevgi ve güven. Bu dostluğu ve belki de ömür boyu sürecek birlikteliği beraberinde getirecektir.

Dürüst Olun

Platonik aşkta dürüstlük son derece önemlidir. Aşkınızı gerçeğe kavuşturmak ve platonik haline son vermek niyetinizdeyseniz size dürüst olmanızı tavsiye ederiz. Kendinize karşı dürüst olmanız gerekiyor. Çünkü bazen imkansız aşklara karşı da eğilim vardır ve zaten platonik olmasının en büyük sebebi inanmıyor olmanızdan kaynaklanıyor. Bu nedenle dürüst olun ve kendinize bunu sorun: Gerçek mi? Kendinize karşı ne kadar dürüst olursanız ilişkilerinizde de o kadar başarılı olacaksınız. Dürüst olmayı başardığınızda ve hala gerçeğin peşindeyseniz artık son hamle gerekli.

Cesur Olun

Artık karşısına çıkıp gerçeği söylemenizin zamanı geldi. Ancak dikkat etmelisiniz çünkü çoğu aşka sözlerle başlamaz. Bizim tavsiyemiz aşkınızı ilan etmeden önce sevginizi hissettirmeniz. Bunun için de cesaretle yaklaşmalısınız. Bakışlarınızdan korkmamalısınız, komplimanlar yerine sizi gerçekten kendisine bağlayan ve en sevdiğiniz yönlerini ortaya çıkarmalısınız. Kendine güveni olan cesur bir erkek veya kadın, aşık olduğu kişiye güven verebilir, aşkını kazanabilir. Platonik başlayıp hayat boyu devam eden sayısız aşk hikayesi olduğunu kendinize her zaman hatırlatın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu