Aşk

Seven Aldatır Mı?

Seven Aldatır Mı?

 

Hemen hemen herkes gerçekten sevmek ve sevilmek ister. Neden mi? Çünkü bu da bir ihtiyaçtır. Kalbimizin ihtiyacı. Hayatımıza gerçekten sevdiğimiz, inandığımız, güvendiğimiz insanı alır, kalbimizde başköşeye bırakırız. Onun mutlu olması için elimizden geleni yaparız. Beraber vakit geçiririz, birbirimizi anlar ve dinleriz. Birlikte eğleniriz, üzülürüz, güleriz. En kötü gününde yanında oluruz. Gözümüzden sakınırız en çok da. Aylarımızı hatta yıllarımızı harcarız onunla birlikte. İyi olalım, mutlu olalım diye emek veririz karşılıklı olarak. Ama hep bir taraf daha çok sever, daha çok alttan alır. Çünkü kaybetmekten en çok o korkar.

İnsan Neden Aldatır?

Aldatmanın cinsiyeti yoktur. Karakter meselesidir. Sevmiyorsan açıkça söyleyip çeker gidersin. Yok öyle hem sen cepte kal hem de ben başkalarıyla gönlümü eğlendireyim. Canın sıkılınca, yalnız kalınca tekrar geri gelmek yok. Bir de o kadar zavallı ki aldatan insan, karşısındakinin gerçekten onu sevdiğini bile bile hiçbir şey olmamış gibi davranması, hayatına aynı şekilde devam etmesi bana çok iğrenç geliyor.

Hâlbuki yarın öbür gün o seven insan öğrense aldattığını kalbi paramparça olacak, ağlayacak, üzülecek. Kendinde eksik aramaya, kusur bulmaya başlayacak. Hep kendine şu soruyu soracak: “Onda olan da bende olmayan şey ne?”. Ama bu soruyu ne kadar sorarsa sorsun cevap bulamayacak. Bulsa da hiçbir fayda etmeyecek. Çünkü bu onun değil aldatan karaktersiz insanın sorunu. Seni aldatan başkasını da aldatır. Aldatırken elbet bir gün o da aldanır.

Peki, Ne Yapılmalı?

Arkasına bile bakmadan çekip gitmeli. Tek bir söz söylemeden, geri dönmemek ve dönmesine de izin vermemek üzere gitmeli. Elinden ve içinden geleni yapıp, çaba sarf ettikten sonra değerini bilmiyorsa eğer o kaybetmiştir zaten. Aldatmak ihanettir ve bunun da affı olmaz. Pişman olur, keşke yapmasaydım diye söylenir ama iş işten çoktan geçmiş olur. Sizin kalbiniz, vicdanınız rahat olacaktır elbet çünkü siz değil o kaybetti. Sizi hak etmedi, değerinizi bilemedi. İnşallah karşına size değer veren, sevdiğin kadar sevildiğiniz insan çıkar. Kalbini ferah tutan her zaman kazanır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu