Diyet Önerileri

Her Sabah Yiyerek Kilo Ver

Her Sabah Yiyerek Kilo Ver

 

Kilolu insanların en istemediği şey sevdiği yemeklerden vazgeçecek olmalarıdır. Bunun yanında aç kalmak da bu insanların istemediği en başlıca unsurdur. Özellikle bu insanların istemediği sabah kahvaltılarını son derece az yapmak en fazla korktukları unsurlardandır.

İşte bu tarz insanlar için her sabah tıka basa yiyerek kilo vermenin sırrını açıklayacağız.

Ülkemizde Tere tohumu yetiştirilen ve diğer ürünlere göre daha ucuz, doğal bir bitki bulunmaktadır. Çok fazla kişi tarafından bilinmeyen tere, insanlar üzerinde ki faydası çok ciddi derecededi.

Her sabah aç karnına bir küçük çay kaşığı tere tohumunu ve tatlı kaşığı tatlıyı karıştırarak tüketiniz ve bunun üzerine de bir su brdağı sıcak su içtiğiniz takdirde kilo vermenizin hızlandığını görebilirsiniz. Tere tohumunun metabolizma hızlandırıcı etkisi, bunu sağlıyor.

Tadı acı olduğundan, bal miktarını fazla tutabilirsiniz. Tere aynı süre de insanı kuveetlendirici, vitamin eksikliğine karşı olup, iştah açıcı olarak da kullanılmaktadır.

AFRODİZYAK ETKİSİ DE VAR 

Terenin afrodizyak özelliği de var. Hastalıklara karşı direnci arttırıp, sigaranın zararlarını da azaltıyor.

Ülkemizde yetişen Tere tohumunun suyu, kepeklenmeyi önlerken, aynı zamanda saç dökülmelerine de bire bir etki etmektedir. Beraberinde tere otunun balgam söktürme özelliği de bulunmaktadır.

Bir çay kaşığı tere otunun, bir su bardağı soğuk suyla(içerisinde biraz da buz bulunabilir) tüketilmesi halinde vitiligo’ya da iyi geldiği bilinmektedir. Vitiligo, insanlara hiçbir zararı olmayan ancak ciltte beyazlıkların çıktığı bir hastalıktır. Hiçbir etkisi olmayan bu beyaz lekeler insanların vücutlarında sadece kötü görünümlere sebep olmaktadır. Tabi ki bu beyaz lekelerin insanlar olan psikolojik etkisi de yadırganmamalıdır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu