Diyet Önerileri

Diyetle İlgili Bilinmeyenler

Diyetle İlgili Bilinmeyenler

 

Zayıflamak isteyen bir insanın yapması gerekenden fazlasını yaptığı genel bir kanıdır. Uzmanlar zayıflamak isteyen kişilerin ne fazlasını nede azını yapmaması konusunda sürekli uyarılarda bulunmaktadır.  Uzmanlar bilinen doğru yanlışlar hakkında insanlara bilgiler vermektedirler. İşte onlardan bazıları;

Yüksek Tansiyonum Yok Tuz Tüketmemde Zara var mı? Uzmanlar dünya üzerinde 3 zararlı beyaz üründen bahsetmektedirler. Bunların kullanımı ne kadar az olursa insanların sağlıkları açısından o kadar iyi olacağının da bilinmesi gerekmektedir. Bunlar; un, tuz ve şekerdir.

En Yararlı meyve ve sebze nedir? Dünya üzerinde bulunan tüm meyve ve sebzelerin kendilerine göre ayrı faydaları bulunmaktadır. Dolayısı ile her sebze ve meyvenin ayrı ayrı tüketilmesi gerekir.

Hangi Yiyecekler Kolesterolü düşürür? Lif bakımından zengin besinler ve yulaflı besinler kolesterol seviyenizin düşmesi açısından son derece önemlidir. Bunun yanında soyalı ürünlerin tüketimine de dikkat etmelisiniz.

Günde Ne Kadar Su içilmelidir? Günde 2 kilo su içilmesi her zaman için faydalıdır. Su insan vücudu için son derece önemli ve alternatifi olmayan bir besin kaynağıdır.

Karnımız acıktığında ne yapalım? Karın acıkması son derece normal bir durumdur ancak son yıllardaki diyet yapma hastalığı bu konuda insanlara yanlış bilgilerin aktarılmasına sebebiyet vermektedir. Dolayısı ile karnınız acıktığında size en zararsız olan yeşilliklerle doymaya gayret edin.

Şeker İnsanı Şişmanlatır mı? Uzmanlar bu konularda şeker yağ barındırmadığından şişmanlatmaz kanısına varmaktadırlar.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu