Diyet Önerileri

En Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listeleri 

En Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listeleri 

Kilo vermek uzun ve düzenli ilerlemesi gereken bir süreçtir. Ancak bazen bir tetikleyici ya da motive edici güdüye ihtiyaç duyarız. İşte o zaman kısa sürede vereceğimiz üç ya da beş kilo bize iyi gelecektir. Böyle durumlarda hızlı bir şekilde kilo verdiren diyetlere başvurabiliriz. Belirtilen süreden çok daha uzun süre yapılmadığında ve herhangi bir kronik sağlık sorunu yaşanmadığında bu tarz diyetlere başvurulabilir. En hızlı kilo verdiren diyet hangisi diye sorarsanız ise şu şekildedir.

Dukan Diyeti

Dukan aslında bir şok diyet sayılmaz, çünkü oldukça uzun soluklu ve düzenli yapılması gereken bir diyettir. Atak, seyir ve koruma olmak üzere üç aşaması vardır. Ama özellikle ilk dönem olan atak dönemini bir şok diyet olarak düşünebilirsiniz. Çünkü bu dönemde istisnasız hemen herkes hızlı bir şekilde kilo verebiliyor.

Atak döneminin tek ve en önemli ilkesi sadece protein yiyebilecek olmanızdır. Protein vücudunuzu hızla kilo verilen bir döneme sokuyor. Zaten genel olarak protein ağırlıklı beslenmek çoğu uzman tarafından öneriliyor. Ama sadece ve sadece protein almak en az üç en çoksa on gün öneriliyor. Hatta mümkünse atak dönemini bir hafta ile sınırlı tutarsanız daha iyi olur. Çünkü sebzelere de yer olmadığı için uzun süre lifsiz kalmak vücudunuza zarar verebilir.

Proteinle bir hafta içerisinde gözle görülür bir kilo verebilirsiniz. Daha sonrasına nasıl devam etmek istediğiniz ise size kalmış. Eğer sağlığınız elveriyorsa protein artı sebzeden oluşan seyir ve daha sonra ufak ufak meyvelere geçilen koruma dönemlerine de devam edebilir ya da farklı bir beslenme düzeniyle devam edebilirsiniz.

İsveç Diyeti

Çok uzun bir zamandan beri geçerliliğini koruyan ve bir diğer en çabuk etki gösteren diyet ise toplamda on üç gün süren İsveç diyetidir. Metabolizmayı şaşırtıp hızlandırmaya dayanan menüsü ile çok uzun zamandan beri kilo verdiriyor. Protein ağırlıklı olsa da diğer besinlerle destekleniyor. İşte size 13 günde en az beş kilo verdirebilecek olan İsveç diyeti menüsü.

  1. Gün

Sabah: Şekersiz ve sütsüz kahve ve bir tane kesme şeker (şeker yerine bir çay kaşığı bal ya da pekmez de olabilir. Ya da dayanabiliyorsanız hiç bir şey yemezsiniz).

Öğle: İki haşlanmış yumurta ve bir porsiyon yağsız ve tuzsuz haşlanmış ıspanak

Akşam: 200 gr dana eti ve yeşil salata.

  1. Gün

Sabah: Kahve ve bir kesme şeker

Öğle: Bir dilim salam ve 100 gr yoğurt.

Akşam: 200 gr dana eti, yeşil salata ve bir adet meyve

  1. Gün

Sabah: Kahve, kesme şeker ve bir dilim kızarmış ekmek.

Öğle: Haşlanmış ıspanak, bir meyve ve bir domates.

Akşam: İki yumurta, bir dilim salam ve yeşil salata.

  1. Gün

Sabah: Kahve, kesme şeker ve kızarmış ekmek.

Öğle: Bir haşlanmış yumurta, üzerine limon sıkılmış ve rendelenmiş bir havuç, iki dilim yağsız ve az tuzlu peynir.

Akşam: Yarım portakal ve 100 gr yoğurt.

  1. Gün

Sabah: Limonlu rendelenmiş havuç.

Öğle: 200 gr yağsız ızgara balık

Akşam: 200 rg dana eti, salata ve brokoli.

  1. Gün

Sabah: Kahve ve kesme şeker.

Öğle: İki yumurta ve rendelenmiş havuç.

Akşam: 200 gr tavuk ve salata.

  1. Gün

Sabah: Şekersiz çay

Öğle: 200 gr ızgara et ve bir meyve.

Akşam: Hiçbir şey

İsveç diyetinin ikinci haftası da birincisiyle benzer şekilde düzenleniyor. Bu diyette önemli olan başladıktan sonra altı gün devam edebilmektir. Dayanamayacak olursanız ilk üçüncü günün ya da altıncı günün sonunda bırakmalısınız. Ama aynı şekilde on üç gün devam ederseniz ciddi oranda kilo verebilirsiniz. Kiloya göre diyet listesi tercihi yapmak da önemlidir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu