Diyet Önerileri

Ebru Şallının Hamilelik Diyeti

Ebru Şallının Hamilelik Diyeti

 

Ebru Şallının hamilelik diyeti anne adaylarının merak ettikleri arasında karşımıza çıkıyor. Hamilelik sürecinin sağlıklı bir şekilde geçirilebilmesi için beslenme programı anne adayları için büyük önem taşıyor. Ebru Şallının hamilelik diyeti ise hamilelik döneminin sağlıklı geçirilmesine yardımcı olması ile biliniyor. Aynı zamanda hamilelik döneminde fazla kilo almak istemeyen pek çok kişi Ebru Şallının hamilelik diyeti hakkında araştırma yapıyor. Ebru Şallının hamilelik diyeti hakkında bilgi vermeden önce Ebru Şallı kimdir, hamilelikte kilo alımı nasıl olmalıdır, hamilelik diyeti nedir gibi soruların cevaplarını açıklamak önem taşıyor. Bu konular hakkında geniş bilgiye web sitesi üzerinden erişebilirsiniz.

Ebru Şallı Kimdir?

Ekranlarda sıklıkla görmeye alışık olduğumuz, adından yıllardır oldukça söz ettiren Ebru Şallı 15 Ocak 1977, İstanbul doğumlu Türk sunucu, model ve aynı zamanda ünlü bir pilates eğitmeni. Özellikle verdiği pilates eğitimleri ve ürettiği pilates malzemeleri ile son zamanlarda oldukça popüler olan Ebru Şallı’nın yıllar geçse de güzelliğini ve formunu sıkı bir şekilde korumaya devam ettiği biliniyor. İki hamilelik geçirmesine rağmen hala formda olan Ebru Şallının hamilelik diyeti anne adayları tarafından oldukça merak ediliyor. Uzmanlar Ebru Şallının hamilelik diyetinin, hamilelik döneminin sağlıklı bir şekilde geçirilmesi konusunda önemli bir yardımcı olduğundan söz ediyor. Aynı zamanda hamilelik döneminde aşırı kilo alımını engelleme özelliği ile bilinen Ebru Şallının hamilelik diyeti uzun zamandır popülerliğini koruyor. Ebru Şallının hamilelik diyeti hakkında merak ettiklerinizi site üzerinden öğrenebilirsiniz.

Hamilelikte Neden Kilo Alınır?

Kadınların hamile kalması ile birlikte vücutta salgılanan pek çok hormon seviyesinde değişim görülmeye başlanmaktadır. Meydana gelen bu hormonal değişimler anne adayının sık sık acıkmasına, midesinin kazınmasına ya da sürekli atıştırma hissi yaşamasına sebep olabilmektedir. Aynı zamanda hamilelik sürecinde hormonal seviyelerde ortaya çıkan değişmelerin anne adaylarının metabolizma hızını da düşürdüğü bilinmektedir. Artan iştah ve azalan metabolizma hızı, hamilelik sürecinde kolaylıkla kilo alınmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle hamilelik döneminde uygulanan diyet oldukça önemlidir. Hamilelik döneminde anne adayları beslenme biçimlerine mutlaka dikkat etmelidir. Gebelikte beslenme programı ile ilgili yapılan en büyük yanlışlar aşağıdaki gibidir:

  • Anne adayları çoğunlukla yediklerinin bebeğine yaradığı düşüncesi ile hareket ederek normalden daha fazla yeme eğilimine düşebilmektedir. Ancak bu durum annenin vücuduna daha fazla kilonun yerleşmesine sebep olmaktan başka bir şeye yaramamaktadır.
  • Bunun yanında anne adayları hamilelik döneminde iki kişilik beslenmesi gerektiğini düşünerek yemeleri gerekenden çok daha fazla yiyebilmektedir. Ancak iki kişilik yemek bebeğin gelişimi açısından bir şey fark ettirmemektedir. Önemli olan doğru şekilde beslenmektir.

Hamilelik döneminde hangi beslenme programını uygulayacağını araştırırken pek çok kadın Ebru Şallının hamilelik diyeti ile karşılaşmaktadır. Ebru Şallının hamilelik diyetinin gebelik dönemini sağlıklı bir şekilde geçirmeye oldukça yardımcı olduğu bilinmektedir. Ebru Şallının hamilelik diyeti hakkında merak ettiklerinize web sitesi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Hamilelikte Kaç Kilo Almak Normaldir?

Hamilelik döneminde kaç kilo almak normaldir sorusu anne adaylarının merak ettikleri arasında olarak karşımıza çıkıyor. Hamilelik döneminde anne adaylarının kilo alacağı bir gerçektir. Yeterli ölçüde kilo almak aynı zamanda gebelik sürecinin sağlıklı bir şekilde geçirilmesi ve bebeğin gelişiminin desteklenmesi için de önemlidir. Dolayısıyla hamilelik döneminde kilo alınacağının ve alınması gerektiğinin en baştan kabul edilmesi gerektir. Ancak hamilelik döneminde alınması gereken kilo miktarı kişinin hamilelikten önceki metabolizması, kilosu, boyu gibi etmenlere bağlı olarak değişmektedir. Yine de uzmanlar ortalama 11 ila 13 kg arasında kilo alımının normal olduğunu söylemektedir. Hamilelikte yetersiz kilo almak bebeğin gelişimini riske atabileceği gibi fazla kilo almak da yine hem anne adayının hem bebeğin sağlığı açısından riskli olabilmektedir. Hamilelik döneminde doğru şekilde beslenebilmek adına anne adaylarının yaptığı araştırmalar Ebru Şallının hamilelik diyetinin merak edilmesine yol açmaktadır. Ebru Şallının hamilelik diyetinin hamilelik döneminde doğru kilo almaya yardımcı olduğu bilinmektedir.

Hamilelikte Fazla Kilo Alımı Nasıl Engellenebilir?

Hamilelik döneminde fazla kilo alımının önlenmesi açısından hamilelik sürecinde anne adayının uyguladığı diyet oldukça önemlidir. Anne adayı kalori alımına, yeterli ve dengeli beslenmeye dikkat ettiği sürece alması gerektiğinden fazla kilo almayacaktır. Bu noktada Ebru Şallının hamilelik diyeti anne adaylarına önerilebilir. Bunun yanında anne adaylarının yürüyüş yapması ve hareketli kalması da fazla kilo alımının engellenmesi konusunda yardımcı olarak bilinmektedir.

Hamilelik Diyeti Nedir?

Hamilelik döneminde beslenme nasıl olmalıdır sorusunu araştıran anne adaylarının en çok karşılaştığı kavramlardan biri hamilelik diyeti olmaktadır. Hamilelik diyeti aslında gebelik dönemi için hazırlanan, önerilen beslenme programları olarak tanımlanabilir. Bunlardan biri ise Ebru Şallının hamilelik diyeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Hamilelik diyetleri arasında ülkemizde popüler olan beslenme programlarından ilki Ebru Şallının hamilelik diyeti denebilir. Hamilelik döneminde kalori ihtiyacı üzerine yapacağınız ufak bir araştırma ile siz de kendinize bir beslenme programı oluşturabilir ya da bir diyetisyenden yardım alarak kendinize bir hamilelik diyeti listesi yapabilirsiniz. Ebru Şallının hamilelik diyeti hakkında geniş bilgiye site üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ebru Şallının Hamilelik Diyeti ile Kilo Verilir Mi?

Hamilelik döneminde kilo almak istenmese de bebeğin gelişimi ve annenin sağlığı açısından belli bir kilo alımı oldukça önemlidir. Ebru Şallının hamilelik diyeti ile kilo vermek mümkün mü sorusu hamilelerin merak ettikleri arasında karşımıza çıkmaktadır. Ebru Şallının hamilelik diyeti ile gebelik döneminde sağlıklı beslenmeyi desteklemeniz ve dolayısıyla kilo alımınızı kontrol altında tutmanız mümkündür. Uzmanlar hamilelik döneminde bir miktar kilo alımının mutlaka olması gerektiği konusunda anne adaylarını uyarmakta, aynı zamanda aşırı kilo alımının ise riskli olduğuna sıklıkla vurgu yapmaktadır. Dolayısıyla hamilelik döneminde biraz kilo almalı ancak kilo alımınızın aşırıya kaçmamasına dikkat etmeniz konusunda Ebru Şallının hamilelik diyeti size yardımcı olabilir. Kimi zaman uzmanlar kilo alımı aşırı olan hamilelere kilo vermeyi tavsiye edebilmektedir. Bu konuda Ebru Şallının hamilelik diyeti işinize yarayabilir. Ancak gebelik döneminde gereksiz yere kilo vermek hem anne adayının sağlığı hem de bebeğin sağlıklı gelişimi açısından oldukça riskli görülmektedir.

Ebru Şallının Hamilelik Diyeti Nasıl Yapılır?

Ebru Şallının önerdiği hamilelik diyetinin sağlıklı hamilelik dönemi için oldukça yardımcı olduğu bilinmektedir. Gebelik dönemlerinde özellikle sağlıklı besinler tüketmek önem taşımaktadır. Değişen hormonal seviyeler sebebi ile anne adaylarının hızlı bir şekilde kilo almaya elverişli olduğu bir gerçektir. Belli bir oranda kilo almak normal olsa da hamilelik döneminde kilo alımı mutlaka kontrol altında tutulmalıdır. Ebru Şallı tam da bu noktada anne adaylarının imdadına yetişmektedir. Ebru Şallının önermiş olduğu hamilelik beslenme programı hakkında detaylı bilgiye web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Ebru Şallının Hamilelik Diyeti Önerileri Arasında Neler Var?

Daha önce birkaç kez hamilelik geçirmesine rağmen formunu koruyabilen ünlü pilates eğitmeni Ebru Şallının hamilelik diyetinde beslenmeye dair birkaç önerisi mevcut. Ebru Şallının hamilelik diyeti önerilerini madde madde sıraladık.

  • Anne adayları her gün mutlaka bol miktarda meyve sebze tüketmelidir. Vitamin alımı hem anne hem de bebeğin sağlığı açısından önemlidir.
  • Yemekler mutlaka az yağlı hazırlanırken süt ürünleri de az yağlı olarak tercih edilmelidir.
  • Hamilelik döneminde fast-food tüketiminin azaltılması büyük önem taşımaktadır. Hem yüksek kalorili olması hem de sağlıksız olması açısından fast-food tüketimi anne adaylarına önerilmeyenler arasındadır.
  • Kızartma olarak pişirilen yemekler daha az tüketilmelidir.
  • Bunun yerine yemek pişirilirken haşlama, ızgara ya da fırınlama teknikleri kullanılabilir. Bu yöntemler ile daha sağlıklı bir şekilde yemek hazırlamak mümkündür.
  • Günlük su tüketimin doğru oranda karşılanması anne adaylarının sağlığı için oldukça önemlidir. Hamilelik döneminde su tüketimine mutlaka dikkat edilmelidir.
  • Günlü yürüyüşler kilo alımının kontrol altında tutulması için önemlidir.

Kaynak: https://anneysek.com/ebru-sallinin-hamilelik-diyeti/

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu