Diyet Önerileri

Yaz Diyeti Nasıl Yapılır

Yaz Diyeti Nasıl Yapılır

Yazın gelmesi ile birlikte diyet mevsimi başladı. Fazla alınan kilolardan bir an önce kurtulmak için en hızlı diyetlere başvurulur. İşte bu hızlı diyetler aslında sağlığımızı kötü açıdan etkileyebilir. Bu yüzden alışkanlıklarımızı değiştirerek daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek mümkündür.

Neler Yapmalıyız?

 

Sabah uyandığınızda bir bardak ılık limonlu su içerek güne başlanmalıdır. Bu sayede metobilazma çalışmış olur. Ardından bir fincan kahvenin içine bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı eklenerek tüketilmelidir. Kahvaltı saat 11:00 yapılmalıdır.

 

Öğlen yemeği sade hafif bol sebzeli seçilmelidir. Haftada 3 kere proetinli gıdalar tüketilmelidir. Et, tavuk veya balık seçilmelidir. Ara öğün olarak kuruyemiş veya meyve tüketilmelidir.

 

Akşam yemeği yoğurt, çorba gibi hafif şeyler seçilmelidir. Ve akşam 19:00’dan sonra hiçbir şey tüketilmemelidir.

 

Sıvı tüketerek daha hızlı kilo vermek istiyorsanız bile mutlaka en fazla 2 gün uygulamalısınız. Bunun dışında aralıklı oruç sistemini de kilo vermenizi yardımcı olabilecek diyet türüdür. Önemli olan yapılan diyet şekli değildir. Nasıl uyguladığınız önemlidir. Hareketsiz kalarak kilolarınızı vermekte zorluk çekebilirsiniz. Günde 20 dakikalık bir yürüyüş bile kilo vermenizi çok büyük katkı sağlayacaktır. Egzersiz vücut sağlığı için de oldukça önemlidir.

 

Yeme alışkanlarınızı düzene koyduktan sonra her gün egzersiz yapılmalıdır. Günde en az 2,5 Litre su içilmelidir. Günde 2 öğün bitki çayı olarak yeşil çay tüketilerek metobilizmanın hızlanmasına yardımcı olmalıyız. Kola, Soğuk çay gibi bol şekerli içecek ve gıdalardan uzak durulmalıdır. Fazla tüketilen şeker vücuda yağ olarak geri dönmektedir. Yediklerinize ne kadar dikkat etseniz bile, fazla şekerli gıdalar kilo vermemizi engeller. Fazla tuz tüketimini de vücutta şişliğe neden olmaktadır.

 

Diyet Yaparken Şekerli Ve Çok Tuzlu Gıdalardan Kaçınmalıyız

 

Peki bunları yapıyorum yinede kilo veremiyorum diyorsanız. Uzman bir doktortan randevu talep ediniz. Farklı bir sağlık sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Diyet yaparken en önemli nokta vücudunuzu iyi tanımalısınız. Bu konuda istikrarlı olduğunuz sürece harika sonuçlara ulaşırsınız. Diyet güzel görünmenin yanında sağlık açısından önem teşkil edilmektedir. Obezite de artık 2000 yılların başından bu yana hastalık sayılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu