Moda

Güzel Görünmek İsteyenlerin Tercih Ettiği Kombin Önerileri

Güzel Görünmek İsteyenlerin Tercih Ettiği Kombin Önerileri

 

Her ne kadar insanın karakter ve ahlaki yapısı daha önemli olsa da, görünüşte ihmal edilmemelidir. Zira güzel görünmek karşı tarafa birçok mesaj verir. Örneğin; bir davete icabet eden kişi kıyafetine önem veriyorsa orada bulunan kişilere de önem veriyor demektir. Bu sebeple insanlar güzel giyinenden memnuniyet duyarlar.

Yine aynı şekilde güzel ve şık giyinmek kişinin kendine verdiği değeri de ifade edecektir. Kendisini değerli gören her zaman güzel görünmek ister. Birçok izlenim verecek olan görüntüyü güzelleştirmek isteyenler sadece bir kaç dokunuşa ihtiyaç duyarlar. Önemli olan çok para olması ya da pahalı kıyafetler almak değil nasıl giyineceğini bilmektir.

Aksesuar Detayları 

Kıyafeti güzelleştirme yolları detaylardan geçer. Her kıyafete uygun aksesuar kullanmak, daha hoş görünüme sebebiyet verir. Zira kıyafetler aksesuarla tamamlanır. Örneğin giyilen elbiseye uygun çanta ve ayakkabı bütünleyici bir duruş sergiler. Birbirini tamamlayan parçalar da göze hitap ettiği gibi, gönlü de etkiler.

Renk Uyumu 

Güzel görünmenin yollarından bir diğeri ise, giyilen kıyafetlerde renk uyumudur. Bazen aynı rengin farklı tonları ile kombin yapmak hoş dururken, bazen zıt renkleri birleştirmek daha havalı olacaktır.

Düzen ve Tertip 

Giyilen kıyafetin düzenli olması önemlidir. Ütüsüz bir kıyafet basit ve çirkin durur. Bu sebeple hem düzen hem de şekil düzlüğü kıyafetteki imajı etkiler. Takılan kravat eğri durduğunda tüm kombini mahvedebilir. Ya da şal bağlandığında uçları orantısız olursa komik bir görüntüye sebep olabilir.

Tarzınıza Uygun Giyinin

Güzel görünmenin en doğal yolu ise herkesin tarzına uygun kıyafetleri seçmesi olacaktır. Zira kendinden emin bir şekilde duruş sergilemek, ancak kendi tarzına uygun giyinen kişilerde olur. Aksi halde kıyafet emanet gibi duracaktır. Şık görünmeyi sağlayacak avantajlardan birisi de, kişinin sevdiği ve kendisini içinde iyi hissettiği kıyafetleri gitmesidir. Hal böyle olunca aksesuar gibi detaylarla da giyim tamamlandığında çok güzel görüntü elde edilecektir. Aksi halde pahalı kıyafetler giymek ya da marka takıntısı edinmek bu aşamada maalesef işe yarayacak sonuçlar elde ettirmez

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu