Moda

Avize Modelleri

Avize Modelleri

 

Avizeler evimize şıklık katan nesnelerdir. Kendi tarzımız göre dizayn ettiğimiz ortama uygun avizelerle son dokunuş yaparız. Avize modelleri her zevke ve her ortama uyum sağlar.

Avize Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde değişik malzemeden yapılmış farklı zevklere hitap eden yüzlerce avize modelleri vardır. Sizde size en uygun avizeye sahip olarak evinize şıklık katabilirsiniz.

 LED Avize

Avizede LED lamba kullanıldığından dolayı LED avize olarak adlandırılmıştır. Günümüz avize modellerindendir. LED avizeler tam bir çevre dostudur. LED aydınlatmalar uzun ömürlü olmasıyla da ekonomiktir. Işığı yaymak için gereken enerjiden gelen ısıyı çok iyi kullanır. Bu yüzden oldukça tasarrufludur.

Kristal Avizeler

Gösterişli avizelerdir. Parıltılı ve taşlıdırlar. Genellikle misafirlerin ağırlanacağı salonlarda kullanılır. En çok tercih edilen ve en tarihte en yaygın olan avizedir. Dayanıklıdırlar. Hemen kırılmazlar. Temizliği kolay ama biraz diğer avizelere göre zaman alıcıdır. Kristal avize temizliğini sağlamak için ilk önce kuru bir bezle avizenin tozunu alın ardından sirkeli suyla silin.

Şamdanlı Avize

Klasik dizayn  edilmiş salonlar şamdanlı avize ile tamamlanır. Avizeleri beyaz, siyah ve bunların tonlarındaki renklerde şamdanlı modelleri bulunur.

Rustik Avizeler

Rustik kelimesi köy evi veya köy evi görünümü veren dekor anlamına gelir. Rustik avizeler de bu dekora uygun avizelerdir. Aydınlatmaları doğadan gelen elementlerden oluşmuştur. Ahşap, ip, urgan, doğal taşlar rustik avizelerde kullanılan malzemelerdendir.

Cam Avizeler: Avize modelleri bir diğeri de cam avizelerdir. Adında anlaşıldığı gibi camdan yapılmış avizelerdir. Farklı boyutlardaki ve renklerdeki camlar bakır çerçeve içine montaj edilerek avize oluşturulur. Ayrıca  avizelerde değişik  geometrik şekillere de yer verilir.

Kafes Avize

Birçok farklı görünümde kafes avize vardır. Bu yüzden farklı tarzlara hitap eder. Avizede her türlü aydınlatma sistemi kullanılabilir. Halojen, LED, akor, florasan, metal lamba vb lambalar aydınlatma olarak kullanılabilir. Hem de çağdaş hem de rustik ortamlarda tercih edilebilir.

Sputnik Avize

Çağdaş aydınlatma trendlerindendir .Yeni dönem avizelerinden olan sputnik avizeler modern, şık ve farklı yaratıcı şekilleriyle bizleri büyüler.

Ahşap Avize

Ahşap ürünlerle doğayı evimize taşımız oluruz. Ahşap evimizin birçok yerinde farklı ürünlerde kullanabiliriz. Avizelerde ahşabı kullandığımız başka bir üründür.

Endüstriyel Sarkıtlar

Sarkıtlar demir veya alüminyumdan elde edilir. Kafes sarkıtlar, su tesisatı boruları kullanılan sarkıtlar, boru bağlantısı kullanılan sarkıtlar çeşitlerini oluşturur. Günümüze hitap eder. Kafe, restoran gibi işletmelerde daha çok kullanılır.

Cami Avizeleri

Camilerde tercih edilen avizelerdir. Şık ve büyük avizeler kullanılır. Sarkık ve taşlı avizeler de tercih edilir.

Detaylar için: https://www.madamecoco.com/avizeler/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu