Diyet Önerileri

Aristo Diyeti ile Sağlıklı Beslenmeye İlk Adım

Aristo Diyeti ile Sağlıklı Beslenmeye İlk Adım

 

 

 

Aristo diyeti, kişiye özel hazırlanan programlar ile kişinin genetik yapısına uygun tasarlanmış bir sistemdir.  Aristo diyeti, pek çok diyete nazaran kısa dönemli olarak tasarlanan bir diyet programı değildir. Uzun dönemler boyunca uygulanan bir diyet sistemi olması, hızlı kilo vermek için oldukça ideal olmaktadır. Aristo diyeti sayesinde hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verirken, verilen kiloların tekrar alınmasının da önüne geçilmiş olmaktadır. Aristo diyeti yapan kişilerin hem ruhsal hem de fiziksel olarak, kendilerini daha iyi hissettikleri de gözlemlenen durumlar arasında yer almaktadır.

Aristo diyetinin sağlamış olduğu faydaları yakından gören insanlar, çevrelerindeki insanlara da bu diyeti önermektedirler. Farkındalığı arttırma noktasında da oldukça ciddi yararları bulunan Aristo diyetinin oldukça sevildiği bilinmektedir. Aristo diyeti ile hazırlanan program ile kişilerin her geçen gün forma girdiklerini kendi gözleri ile görmektedirler. Her gün incelmek ve kendini sağlıklı hissetmek, kişiler için oldukça mutlu edecek bir durum olduğundan dolayı bu diyet sistemine olan ilgi de yüksektir.

 

Aristo diyeti, kişinin beden tipine ve temel ihtiyaçlarına bağlı olarak şekillenen bir programdan oluşmaktadır. Kişinin isteklerine bağlı olarak hızlı ve sağlıklı bir şekilde yağdan verdiren Aristo diyeti, oldukça güvenilir bir beslenme şeklidir. Aristo diyetinin tek tip beslenme şekilleri ile karıştırılmaması gerekmektedir. Diyet boyunca uygulanan detokslar sayesinde toksinlerin hızlı bir şekilde atılması sağlanmaktadır. Aristo diyeti hem zihinsel hem de fiziksel olarak insanlara bir rahatlama da sağlamaktadır.

Gelenekselleşmiş klasik diyetlerde fazlasıyla yaşanan kilo veremem ve direnme sorunları Aristo diyetinde yaşanmamaktadır. Klasik diyetlere başvuran pek çok insan, özellikle el ve ayak titremelerinden oldukça şikayetçi olmaktadırlar. El ve ayak titremesi gibi sorunlar, Aristo diyetinde karşılaşılması güç olan sorunlar olarak bilinmektedir.

 

Aristo Diyetine Başlanılmadan Önce Neler Yapılmaktadır?

Aristo diyeti öncesinde, en iyi programı oluşturmak adına pek çok farklı kontroller de yapılmaktadır. Özellikle genetik bir test olan seç teli testi sayesinde, insanların şişmanlıklarının nedenleri kolay bir şekilde öğrenilmektedir. Yapılan test sonrasında, kişilerin kilo almasına neden olan yiyecekler belirlenmektedir ve bu yiyeceklerin program dışında kalması sağlanmaktadır. Hazırlanan Aristo diyeti listesinde, kişinin kilo vermesine yardım eden yiyeceklerin hiçbirinin bulunmaması gerekmektedir.

Yapılan listeye bağlı kalmak bu diyetten en iyi şekilde sonuç alabilmek için oldukça önemli olan bir konu olmaktadır. Bu sebeple de Aristo diyet listesine düzgün bir şekilde uyan insanların daha hızlı ve kalıcı bir şekilde kilo verdikleri belirlenmiştir. Aristo diyetinin yapıldığı süreçte mevcut kilonun yüzde onunun verilmesi beklenilmektedir.

Dr. Gönül Ateşsaçan’ın ülkemizde ilk defa hayata geçirdiği Aristo diyeti, kategori bakımından kezoterapik diyetler arasında yer almaktadır. Aristo diyetinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus glutenli besinlerden uzak durmaktır. Dr. Gönül Ateşsaçan “Aristo Diyeti ile Yeni Yaşam” kitabı, diyeti en iyi anlatan ve bilgilendirici kitapların başında yer almaktadır.

Aristo Diyeti ile Kısa Sürede Kilo Vermek Mümkün Mü?

Pek çok insan yaptıkları diyetlerden hızlı bir şekilde sonuç almak istemektedirler. Aristo diyeti yapanlar da, çok kısa bir süre içerisinde kilolarındaki değişimi fark edebilirler. Dr. Gönül Ateşsaçan kliniğinde gerçekleştirilen Aristo diyetinden maksimum fayda gören insanlar oldukça memnun kalmaktadırlar. SCIO testi olarak adlandırılan ve saç telinden alınan örnek ile gerçekleştirilen analiz sayesinde, insanların hangi besinlerden daha fazla kilo aldıkları da belirlenmektedir. Yapılan analizler ışığında ise kişiye özel Aristo diyeti beslenme programı hazırlanmaktadır.

 

Aristo Diyetinden En Önemli Kurallar

Aristo diyetinin en önemli kuralı, glutenli yiyecekleri tamamen hayatımızdan çıkarmak olmaktadır. Bu sebeple de Aristo diyet listesi oluşturan diyetisyenler, hazırlamış oldukları programlarda kesinlikle glutenli yiyeceklere yer vermemektedirler. Aristo diyeti yapan kişilerin bu diyeti kalıcı bir hale getirebilmesi için diyetisyenlerin de önemli çabalar göstermesi gerekmektedir.

Aristo diyetinin ilk birinci haftasında kesinlikle hayvansal gıdalardan uyak durulması gerekmektedir. Daha sonrasında ise, kişi içi ihtiyaç duyulan protein ihtiyacının bitkilerden alınması önerilmektedir. Öyle ki, hayvansal proteinlerin içerisinde bulunan katkı maddeleri, vücutta toksin üretiminin artmasına neden olmaktadır. Toksin üretiminin artması ise, kişinin kilo vermesinin önündeki en ciddi engellerden bir tanesi olmaktadır.

Hayvansal proteinlerin kilo verme konusunda önemli engelleri olması sonucunda, insanların bitkisel proteinlere yönelmeleri önerilmektedir. Diyetin sürdürülebilir olması kilo verme konusunda en çok dikkat edilmesi gereken konu olmaktadır ve Aristo diyeti sayesinde bu kalıcılık sağlanmaktadır.

Günümüzde insanların bitkisel proteinlerden oldukça uzak kaldığını söylemek de yanlış olmayacaktır. Bu algının önüne geçmek ve insanlarında daha fazla bitkisel ürünleri kullanmasını teşvik etmek adına diyetisyenlerin de önemli çalışmaları olmaktadır.

Hayvansal gıdalardan alınan proteinlerin sindirilmesi oldukça zor olduğu için, hızlı kilo vermek isteyenler bu konuda sorunlar yaşamaktadır. Bitkisel ürünlerden alınan proteinlerin sindirilme işlemi daha kısa olduğundan dolayı insanlar daha çok bitkisel ürünlere ilgi duymaktadırlar.  Bilgi için tıklayın.

 

Aristo Diyeti Nasıl Yaşam Tarzına Dönüştürülür?

Aristo diyetinde kahvaltı saatinin oldukça önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar, sabahın ilk saatlerinde kahvaltı yapılmasını önermektedirler. Geç saatlerde yapılan kahvaltıların, insan vücuduna kalori olarak döndükleri de belirtilmektedir. Aristo diyetinde de olmak üzere, saat sabah sekize kadar yapılan kahvaltının sağlığa dönüştüğü görülmektedir.

Aristo diyetinin en önemli kurallarından bir tanesi de bol bol su içmektir. İnsanlar genellikle ihtiyaç duydukları zaman su içmeyi tercih etmektedirler. Ancak bu durumun yerine, gün içinde aralıklı olarak ılık veya sıcak su içmek insan sağlığı için oldukça önemli olmaktadır. Hava sıcaklığının yüksek olduğu dönemlerde ise, içilecek suyun oda sıcaklığında olması daha faydalı olacaktır.

Spor yapan insanlar, vücut geliştirmek isteyenler genellikle, gelişimi sağlamak adına hayvansal proteinlere yönelmektedirler. Aslında, sadece bitkisel proteinler alınarak da kişinin gelişim sağlaması mümkün olmaktadır.

Aristo diyeti kişiye özel bir diyet olmasından dolayı bu alanda yapılan çalışmalar da tamamen kişiye özel olarak yapılmaktadır. Özellikle son dönemlerde oldukça popüler bir hale gelen Aristo diyeti, hızlı ve sağlık bir şekilde kilo vermek isteyen insanların ilgisini çekmektedir.

Kaynak: Aristo Diyeti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu