Güzellik Sırları

Tırnakları Güçlendirmenin Yolları

 

Tırnakları güçlendirmenin birçok yolu vardır ve bu yollardan en iyisi her zaman dengeli beslenmekten geçer. Bayanların en sık yaşadığı problemlerden biridir güçsüz tırnaklar.

Uzun uğraşlar vererek tırnaklarınız uzatırlar ve oldukça şık bir görünüm kazandırırlar. Ancak bunun sonunda tırnakları güçsüz olduğundan dolayı kolayca kırılır ve kırıldığı zaman da oldukça çirkin bir görünüme sebep olmaktadır.

Bu nedenle tırnaklarınızı güzelleştirmeden önce onları güçlendirmelisiniz. Zaten güçlü tırnaklar her zaman güzel görünürler. Ayrıca kırılan tırnaklar, sararmaya da sebep olabilirler çünkü güçlü olmaları için gereken vitamin ve minerallere sahip değildirler.

Güçlü Tırnaklar İçin İyi Beslenin

Bu sebeple daha güzel tırnaklara sahip olmak ve onları güçlendirmek için kalsiyuma ve E vitaminine ihtiyacınız çoktur.

Kalsiyumu elde etmek aslında oldukça kolay. Süt, yumurta peynir gibi önemli öğünlere dikkat ederseniz, bunları her sabah kahvaltınızdan eksik etmez hatta akşam vaktinde akşam yemeğinize de katarsanız tırnaklarınızı kalsiyum açısından güçlendirmiş olursunuz.

Gelelim E vitaminine. E vitamini vücudunuz açısından en önemli vitaminlerdendir. Saçlarınız, kemikleriniz ve yine tırnaklarınızı da çok güçlendirir. Yine E vitaminini çeşitli gıdalardan doğal bir şekilde elde etmenizin size çok faydası olacaktır.

Ancak E vitaminini doğal yollar ile elde edemiyorsanız eczanelerden E vitamini kapsüllerine başvurabilirsiniz. Yine bu vitamini tırnaklarınıza uygulamak için renksiz oje almalısınız ve e vitamininin içini boşaltarak karıştırın. Tırnaklarınıza da bu ojeyi sürün. Bir süre sonra tırnaklarınızı dışardan beslemiş olduğunuz için onlar güçlenecektir. Ayrıca bu süre zarfında içerden de beslenmeye özen gösterin.

Kırılmayan Tırnaklara Sahip Olun

Kırılmayan tırnaklara sahip olabilmek için ve onları sağlıklı uzatabilme adına tırnak maskesi yapmalısınız. Malzemeler:

  • Bir tatlı kaşığı kadar papaya
  • Bir yumurta
  • Bir çay kaşığı limon
  • Birkaç çay kaşığı süt

Bunları karıştırdıktan sonra tırnaklarınıza uygulayın veya ellerinizi bu karışıma batırın ve beş dakika kadar bekletin. Tırnaklarınızın daha güçlü olduğunu fark edeceksiniz belli bir süre sonra.

Tırnakları Uzatmak İçin Zeytinyağı

Yine tırnaklarınızı daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzatabilmek adına basit bir yöntem vereceğiz. Yine zeytinyağı tırnaklarınızı besleme konusunda çok faydalıdır ve onların ihtiyacı olan mineralleri de içerisinde barındırmaktadır.

Bir kase içerisine zeytinyağı dökerek ona pamuğu batırın ve tırnaklarınıza yarım saat kadar sürün ve sonra ellerinizi güzel bir şekilde yıkayın. Yıkama esnasında da doğal sabunları kullanabilirsiniz.

Bu işlemi de haftada birkaç sefer uygulamanızda ciddi oranda fayda var. Yine dilerseniz hintyağı gibi veya bademyağı gibi daha farklı yağlara da başvurabilirsiniz. Ayrıca bu yağları aktarlardan doğal bir şekilde almanızın size çok faydası olacaktır.

Çünkü bu yağların organik olması, yapay olmaması tırnaklarınıza asıl gücü verecek olan minerallerin olması anlamına gelmektedir. Yine tırnaklarınızı yememeniz de çok önem arz ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu