Güzellik Sırları

Evde Doğal Peeling Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Peeling Nasıl Yapılır?

 

İnsan cildi üç katmandan oluşmaktadır ve bu katmanlar belirli aralıklarda yenilenmektedir ve cildiniz sürekli olarak kendini yeniler. Cildimizin üzerinde ölen hücrelerin sürekli olarak ciltten dışarıya atılması gerekir ve bu süreçte cildiniz iyileşmeye başlamaktadır.

Yine aşırı fazla güneş altında kaldığınız takdir de vücudunuzda, yüzünüzde, kollarda çeşitli noktalarda zararlarını görebiliriz. Bu zararlarda deri atma gibi görülebilmektedir.

Yapılmakta olan peeling maskesi ise cildinizin kendi derisini yenileme periyodunun dışında bizim tarafımızdan ölü hücreleri ciltten kurtarma işlemidir. Bunun sonucunda da cildiniz çok daha hızlı bir şekilde kendini yenilemiş olmaktadır.

Peeling Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Doğal olarak hazırlayacağınız peeling maskesi tabi ki de sizin için çok daha faydalıdır. Yine kimyasal peeling işlemleri de yapılmaktadır ki bunlarda kozmetik ürünler vasıtası ile yapılır. Bu ürünler de kendi içlerinde bitkisel doğal yağları barındırabilmektedir.

Biz ise bu bitkisel doğal ürünleri kendimiz kullanacağız ve bu sayede gerçekçi bir peeling işlemi yapacağız. Malzemeler;

  • Bir tatlı kaşığı kadar zeytinyağı
  • Bir çay kaşığı da güzel toz şeker
  • Bir çay kaşığı tuz ve limon suyu
  • Bir yemek kaşığı ise süt

Bu maskemizi hazırlarken de bir kase içerisine koyun ve karışımı avucunuzun içerisine alarak cildinize güzel bir biçimde uygulamalısınız.

Yine bu peelingi yüz, omuz, sırt ve kollarınıza yapabilirsiniz. Peeling sadece yüze değil vücudun farklı bölgelerine de rahatlıkla uygulanabilir ancak önce bilgi almalısınız.

Yine zeytinyağı cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi ona verecektir ve tuz ile şeker de siyah noktalara ve sivilcelere karşı oldukça etkilidir.

Yine onların cildinizden atılmasında büyük rol oynamaktadır.

Karışımın içerisinde yer alan limon beraberinde cildinizin yağ seviyesi dengelenir ve cildinizin parlama durumu da engellenir.

Ancak önemli olan cildinizin mat görünmemesidir. Bu işlemlerin sonucunda cildinizde mat görünme olayı da asla olmaz.

Peeling Uygularken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu işlemleri haftada bir sefer yapabilirsiniz. Yine ayda iki sefer de uygulayarak cildinizi fazla yormamış olursunuz. Cildinizi yormayarak, kimyasallara maruz kalmayarak cildiniz için son derece faydalı olan bu peeling işlemini diğer maskelerle karıştırmayın.

Diğerleri bakım ve onarım yapıyorken bu maske cildinizde yenileme yapmaktadır.

Yenilenen cilt hastalıklara karşı çok daha bağışıklığa sahip olur. Bu sayede cildinizde leke oluşumu, sivilce oluşumu, akne oluşumları gibi hastalıklar ile karşı karşıya kalma oranınız da çok daha düşük olur.

Yine bu işlemi kimyasallar ile karıştırmamalısınız. Kimyasal ürünler cildinizi hızlı bir şekilde soymaktadır. Ancak soyarken zarar verebilirler.

Bazı durumlarda cildiyeden aldığınız peeling işlemi yapan cilt soymaya yardımcı olan ürünler dahi cildinize kısa süre içerisinde zarar verebilmektedir.

Maskeyi de uygulamadan önce mutlaka bileğinizde test edin eğer bir sorun ile karşı karşıya kalırsanız yani ciltte kırmızılaşma gibi alerjiniz var demektir bunu kullanmayarak başka maskelere başvurmalısınız.

Sitemiz içerisinde birbirinden farklı bakım maskeleri ve peeling maskeleri bulunmaktadır. Her birini test edebilirsiniz. Ayrıca yağlı, hassas, kuru saçlar gibi her saça özel olarak tarifler hazırlıyor ve sizler için paylaşıyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu