Güzellik Sırları

Tek Seansta Ameliyatsız Yüz Germe

Tek Seansta Ameliyatsız Yüz Germe

Yılların ve zamanın en çok hasar verdiği ve en çabuk etkilediği bölge kesinlikle yüz ve gıdı. Durum böyle olunca tedavisi için çeşitli ameliyatsız yüz germe teknoloji ve yöntemleri kullanılmaktadır. Fokus ultrason adı verilen tek seansta yüz germe uygulaması da bu yöntemlerin en başında gelmektedir.

Zamanın ve çevresel faktörlerin etkisi ile yüz ve gıdı bölgesinde sarkma ve gevşemeler olabilmektedir. Fokus ultrason olarak adlandırılan son teknoloji ile bu tarz sarkma, gevşeme ve kırışıklıklar tedavi edilebilmektedir, Hem de tek seansta! Şimdi Fokus ultrason bir diğer adı ile ultherapy ile ilgili bilgi verelim.

Fokus Ultrason ile Yüz Germe

Fokus ultrason yöntemi ile yüz germe tek seansta uygulanan ve başarı oranı yüksek olan bir uygulamadır. Ortalama 45-60 dakikalık tek seanslık hifu yüz germe uygulaması ile daha gergin ve genç bir cilde kavuşabilirsiniz.  Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden birisi olan fokus ultrason yöntemi uygulanan bölgede cildin 3mm ve 4,5mm altına odaklı ses dalgaları (fokus ultrason) gönderilir. Böylece uygulama yapılan bölgede kolajen üretimi başlatıldığı gibi çok güçlü bir sıkılaşma etkisi yaratılır.

Bu işlem ile birlikte cilt sıkılaşmaya başlar. Cildin bölgesine ve soruna göre uzman doktorlar hangi derinlikte çalışılacağına karar verir. Bu işlem uygulanırken cildin yüzeyinde herhangi bir tahriş meydana gelmez. Cildin alt katmanına gönderilen bu enerji ile birlikte cildin kolajen oluşumu desteklenmiş olur ve günden güne ciltte onarım meydana gelir.

Bu sıkılaşma etkisi 1 yıl kadar devam eder. Daha sonra uygulamayı tekrar yaptırmak isterseniz, bu süreçte doktorunuzun onayını almak ve uygulama yaptırabileceğinizi söylemesi çok önemlidir.

Fokus Ultrason Hangi Bölgelere Uygulanır?

Fokus ultrason cilt gençleştirme yöntemi birçok bölgede başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. En çok tercih edilen bölgeler boyun ve yüz bölgeleridir. Ancak bu bölgeler dışındaki bölgelerde de oldukça etkili bir yöntemdir.  Fokus ultrason uygulanabilen bölgeler şu şekildedir; Kaz ayakları, çene, boyun ve gıdı sarklamaları, Yanak sarkmaları ve göz kapağı sarkmalarıdır.

Ameliyatsız Yüz Germe Süreci

Ortalama 45-60 dakika süren tek seanslık fokus ultrason işleminden  60 gün sonra tekrar bir kontrol seansına çağırılırsınız. Bu seansta 3 boyutlu fotoğraflarınız çekilerek, uygulamadan önceki fotoğraflarınız ve şuan ki durumunuz incelenerek, ne kadar bir başarı sağlandığı görülebildiği gibi 2. Bir seans ihtiyacınız olduğu da bu kontrol ile anlaşılır. Doktorunuz herhangi bir problem görmez ve uygulamanın başarılı olduğu yorumunu yaparsa 2. Bir seansa gerek kalmaz ve minimum 1,5 Yıl boyunca uygulama yapılan bölgedeki gelginlik ve lifting etkisi sorunsuz bir şekilde korunur.

İstanbul’da Fokus ultrason uygulamasını başarılı bir şekilde yapan ve cihaz olarak en iyi kliniklerden birisi Dr. Gönül Ateşsaçan kliniğidir. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu