Güzellik Sırları

Cilt Güzelliği Konusunda Yapılması Gerekenler

Cilt Güzelliği Konusunda Yapılması Gerekenler

Cilt bakımı insanoğlu tarafından yıllar geçtikçe sürekli gelişme halindedir. Kadınlar var olduğu sürece bu durum asla yok olmayacaktır. Nitekim sadece kadınlar değil erkekler için de bu söz konusudur. Misal bir erkeğin tıraştan sonra durduğu losyon bile buna bir örnektir. Sadece kadınların cilde uyguladığı ve kullandığı ürün çok olduğundan dolayı kadınları örnek vermekteyiz. Her cildin kusuru ve güzelliği farklıdır. Kimi normal kimi karma kimisi de yağlı cilt tipine göre sınıflandırıyoruz. Her cilt tipine göre farklı preparat(ürün) vardır. Teknoloji geliştikçe yenilikler her zaman var olmaktadır. Günümüzde maske kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Cildin çok yumuşak halini görmek için bu tür ürünler kullanılması mümkündür.

Cilt Kusuru

Her cildin bir kusuru vardır. Bu kusurları fondöten veya pudra ile kapatmak mümkündür. Fakat doğal güzellik olması en güzelidir. Fakat kadınların doğal güzelliğiyle ortaya çıktığı pek nadir oluyor. Bizler en çok da makyajla veya cildimize bakarak güzel olduğumuzu sanınca işe preparatlar girmektedir. Kusurlu güzellik en güzel olanıdır. Yapılan araştırmalara göre de cilde ne kadar ürün uygulanırsa cildi o kadar kurutur ve kötü yaptığını söyleniyor. Örneğin bir maskeyi uzun sürekli sık kullandığımızda alışkanlık haline geldiğinden bir süre sonra cilt bunu isteyecektir. O yüzden ne kadar az kullanırsak o kadar iyi olur.

Cilt Sorunları 

Cildi en çok kötü yapan şey güneş lekeleridir. Güneş lekesi özellikle yüzde kaldığında cildi çok kötü gösteriyor. Bizler genellikle çok güneşli değil diye krem sürmüyoruz pek. Aslında yapmamız gereken şey kış ve yaz olmadan sürekli sürmemiz gerekmektedir. Genel olarak güneş kremi sürdükten sonra fondöten sürmek hem cilde iyi gelir hem de lekeler ortadan kalkmış olur. Bizler en çok da burada hata yapıyoruz. Bazen güneş kremi bazen de fondöten sürmüyoruz. Ama ikisini de yapmak çok hatalıdır. Erkeklerin bu tür şikayeti olmadığından onların işi biraz daha kolaydır. Aslında erkeklerinde güneş kremi sürmesi en uygunudur. Erkeklerin de cilt tipi bayanların cilt tipine benzediği için onların da güneş kremi kullanması gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu