Güzellik Sırları

Ağrı ve Ameliyat Olmadan Güzelleşmek Mümkün mü?

Ağrı ve Ameliyat Olmadan Güzelleşmek Mümkün mü?

Ağrısız ve ameliyatsız kolay yöntemlerle güzelleşmek ve bakımlı olmak mümkün mü? Pek çok kadının önemle üzerinde durduğu konuların başında gelir. Ameliyatsız yöntemlerle gençleşme, zayıflama ve fit bir görünüme ulaşmak mümkündür. Özellikle, kullanılan cilt bakım ürünleri ile daha zinde ve parlak bir cilde ulaşmak son derece kolaydır.

Bazı cilt bakım ürünlerini evlerde doğal yöntemlerle de hazırlamak söz konusudur. Doğal yoldan peeling yaparak, cildi arındırmak ve üzerine bakım uygulamak son derece tercih edilen yöntemlerdir. Dıştan yapılacak etkiler kadar vücudu içten de beslemek, antioksidan ürünlerin tüketimi oldukça önem taşır. Bunun yanı sıra pozitif düşünce gücü, yeterli ve kaliteli uyku da cilt ve vücut zindeliği için önemli hususlardır.

Cilt Bakımında Doğal Yöntemler

Cilt bakımı öncesinde önerilen, cildi kir ve ölü derilerden arındıracak peeling uygulamalarının yapılmasıdır. Bu konuda verilecek pek çok tarif içerisinde en kolay olanı şöyle özetlenebilir: Dolu iki çay kaşığı şeker ile yeteri miktar zeytinyağı bir kapta karıştırılıp cilde uygulanır. Bir süre bekledikten sonra cilt bu karışımdan temizlenir. Peeling işlemi ardından cilt bakım uygulamalarına hazır hale gelir.

Cilt bakım uygulamaları içerisinde salatalığın ayrı bir yeri ve önemi bulunur. Salatalık rendesi bir kap içerisinde bir miktar bal ile karıştırılıp, macun haline getirilir. Bu karışımın cilde sürülüp, bir süre bekletilmesi önerilir. Daha sonra ılık su ile yıkanan ciltte parlaklık meydana gelecektir. Düzenli aralıklarla yapılan bu cilt bakım kürlerinin gözle görülür şekilde etkileri gözlenir. Bu karışımı bal ve tarçın ile yapmak ta mümkündür.

Saç Bakımının Önemi

Saç bakımını evde rahatlıkla yapmak mümkündür. Saç bakımında doğal yöntemler her zaman için tercih edilmelidir. Zeytinyağı, badem yağı, Hindistan cevizi yağının cilt ve saç derisi üzerindeki olumlu etkileri oldukça fazladır. Antioksidan içerikli bu ürünler, saçı da kökten en uca kadar besler. Yaklaşık yarım saat kadar saçta tutulması ve ardından ılık su ile yıkanması tavsiye edilir. Düzenli olarak yapılacak spor aktiviteler de vücut güzelliği için önerilen hareketlerdir. Kısaca ameliyatsız bir şekilde doğal yöntemlerle güzelleşmek mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu