Dekorasyon

Rattan Balkon Takımı Seçerken Bilmeniz Gereken 4 Altın Bilgi!

Rattan Balkon Takımı Seçerken Bilmeniz Gereken 4 Altın Bilgi!

Rattan Balkon Takımı Seçerken Bilmeniz Gereken 4 Altın Bilgi!

 

Rattan balkon takımı almak istiyor ama seçim konusunda kararsızlık yaşıyorsanız, mobilyalar hakkında bilgi almak en doğrusu olacaktır. Rattan balkon mobilyası seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır ama bazıları diğerlerine oranla daha ön plandadır. Peki, bunlar nelerdir?

Bahçeler, balkonlar ve dış mekanlar için daha çok tercih edilen rattan oturma grupları, günümüzde iç mekânlarda da tercih edilmeye başlanmıştır. Ancak ürünlerin uzun ömürlü olabilmesi ve kolay bir kullanım sunması için detaylarına dikkat edilmesi gerekir. İskeletinden tasarımına, yapıldığı materyalinden ürünlerin detaylarına kadar her noktanın tek tek incelenmesi gerekir.

Orijinal Rattan Nasıl Anlaşılır? Doğru Rattan Balkon Takımı Seçimi

Gerçek rattan nedir? öncelikle bu konunun bilinmesi gerekir. Rattan balkon takımı ve bahçe mobilyaları orijinal rattanla üretildiğinde, daha uzun ömürlü olacaktır. Orijinal rattan malzemesi güneş ışınlarına karşı daha dayanıklıdır. Kolay kolay renk değiştirmez ve kopma göstermez. Kalitesiz malzemeden üretilen rattan mobilyalar günden güne rengi solarak kuruyup dökülme gösterir.

Rattan balkon takımı ev dekorasyonları için mükemmel bir mobilya türüdür. Çevre dostu olmasının yanında bakımı da oldukça kolaydır. Uzun süre balkonda kalsa bile herhangi bir deformasyon göstermez. Bu nedenle uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunar.

1 – Doğru Ölçüye Karar Verilmelidir

Doğru ölçülerde seçilen balkon oturma grubu daha şık görüntüler vermektedir. Alanların kısıtlı olduğu yerlerde iki kişilik mobilyalar tercih edilebilir. Koyu renk seven kişiler, Orlando balkon takımı ile istedikleri görüntüleri oluşturabilir. Bu model rattan balkon takımı uygun fiyatlı olmasıyla dikkat çeker.

Geniş bahçe, balkon terasına sahip kişiler, Florida oturma takımı tercih ederek daha gösterişli ve estetik alanlara sahip olabilirler. Ürün adedinin fazla olduğu rattan balkon takımı modellerinde çok fazla seçenek bulunmaktadır. Minderli ve mindersiz olarak tercih edilebilirler. Minderli Pales çay seti, hem konforlu hem de şık bir görüntü vermektedir.

2 – Alüminyum İskelet Tercih Edilmelidir

Ev dekorasyonlarında balkon tasarımı oldukça önemlidir. Özellikle uzun süre oturmak ve daha şık bir görünüm elde edebilmek için rattan balkon takımı modelleri tercih edilebilir. Ancak tasarımlarıyla öne çıkan birbirinden şık ürünlerin iskeletinin alüminyum elementinden oluşması son derece önemlidir.

Alüminyumdan oluşan rattan balkon takımı kolay kolay paslanma göstermez ve küflenmez. Ayrıca dış mekanlar için kullanımı da daha uzun sürelidir. Balkon masa takımının daha uzun vadede kullanılabilmesi için, üretildiği materyalin kaliteli olmasının gerekliliği unutulmamalıdır.

3 – UV katkılı Kaliteli Malzemeden Üretilen Rattan Balkon Takımı Seçilmelidir

Hem bahçelerde hem verandalarda hem de balkonlarda kullanıma uygun olan rattan balkon takımı seçimini etkileyen önemli noktalar vardır. Bu noktalardan bir tanesi mobilyaların işlemesinde kullanılan örgü malzemesinin ultraviole katkılı olmasıdır.

Rattan bahçe, balkon masası olarak kullanılacak mobilyalar uzun süre güneşe maruz kalacaktır. Bu durumun göz önünde bulundurulması ve mobilyaların kaliteli standartlarda üretildiğinden emin olunması gerekir. UV katkılı mobilyalar çeşitli hava şartlarına maruz kalsalar da çürüme, solma gibi durumlar göstermezler.

Temperli Camlar Tercih Edilmelidir

Çeşitli tasarımları ve göz alıcı modelleri ile öne çıkan balkon takımı modelleri eşsiz ürünlerden oluşur. Ünlü mobilya mağazası Divona Home rattan balkon takımı içerikleri iki kişilik ve daha fazla ürün adedinden meydana gelir. Masa ve sandalyelerden oluşan takımlarda, kaliteli ve dayanıklı malzemelerin üretilmesine dikkat edilir. Özellikle masaların temperli camlardan imal edilmesi son derece önemlidir.

Temperli camlar kolay kolay kırılmaz ve çizilme gibi durumlar göstermez. Çocuklu aileler için ideal olan bu tür mobilyalar oldukça güvenlidir. Temperli camların normal camlara oranla kullanım ömürleri de yüksektir.

Rattan Balkon Mobilyaları Özelikleri ve Modelleri

Her mevsime uygun kumaş seçenekleri ve renkleri ile ön plana çıkan rattan oturma grubu modelleri, şık görüntüler oluşturmaktadır. Rattan masa sandalye ürünleri ile balkonlarda, bahçelerde ve dış mekanlardan enerjik ve eğlenceli ortamlar oluşturulur.

Rattan balkon takımı, şık ve hafif tasarımıyla oldukça kullanışlıdır. Hem geniş aileler hem de küçük aileler için konforu bir alan sunar. Son döneme damga vuran ürünlerin yer aldığı kategorilerde, modern seçenekler bulunmaktadır. Soft renklerin ağırlıklı olduğu Dove ikili bahçe takımları, Luna üçlü rattan sehpalı bahçe koltuk takımı ve nova üçlü oturma takımı bu modellerden bazılarıdır.

Beyaz, siyah, kahverengi ve vizon renklere sahip rattan yağmura dayanıklı mı? alüminyum iskeleti sayesinde bu ürünler, yağmura ve güneşe karşı üst düzey bir dayanıklılık gösterir. Kaliteli modellere sahip ürünleri balkon ve bahçe takımı tercih ederek, uzun süre balkonların ve bahçelerin tadını çıkarma imkânı elde edilir.

Rattan Balkon Takımı Fiyatları

Farklı özellikleri bulunan Rattan bahçe mobilyası setleri değişik fiyatlardan satışa sunulmaktadır. Özellikle takımların tasarımı, rengi ve içerisinde bulunan ürünün adedi fiyatlara etki eden en önemli faktörler arasında gösterilmektedir.

Takım içerisinde üçlü koltuk ve masalar daha yüksek fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Rattan balkon takımı en ucuz olarak da satın alınabilir. Bu durumda zaman zaman yapılan indirimler ve daha minimal boyutlarda bulunan takımlar tercih edilebilir.

Balkon mobilyalarında fiyata etki eden çeşitli faktörlerin olduğu görülür. Özellikle mobilyalar rattan mı bambu mu, masa üzerinde bulunan camların temperli olması ve koltuklar minderli olması gibi detaylar fiyatlarda değişmelere neden olur. Rattan mobilyalar daha uygun fiyatlarda satın alınabilir. Ancak masanın boyutu,  camının temperli ve mobilyaların minderli olması balkon takımlarının değerini yükselten noktalardır.

Daha net bir şekilde anlatılacak olursa, takım içeriğinde bulunan masanın boyutu, sandalye sayısı, koltuğun boyutu arttıkça takımın değeri daha da yükselecektir. Balkon takımları alışverişinde ölçüye göre bir modelin seçilmesi önemlidir. Daha dar alanlar için uygun fiyatlı birçok modelin bulunması mümkündür. Geniş alanlar için değeri yüksek mobilyalar tercih edilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu