Dekorasyon

Pembe Kuvars Hangi Burcun Taşı?

Pembe kuvars hangi burcun taşı sorusu genellikle burçlarla yakından ilgilenen ve doğal taşların etkilerini araştıran kişiler tarafından araştırılır.

Pembe kuvars hangi burcun taşı sorusu genellikle burçlarla yakından ilgilenen ve doğal taşların etkilerini araştıran kişiler tarafından araştırılır.  Burçların genel olarak enerjilerini aldıklarına inandıkları bazı temeller vardır. Bunların arasında belli başlı ritüeller olduğu gibi bazı doğal taşların da etkileri de burçları yakından etkilemektedir.

Burçların uğurlu taşları incelediğinizde enerjilerini taşıdıklarını ve faydalarını da yakından etki ettiğini söylemek mümkündür.  Peki pembe kuvars hangi burcun taşı? Hangi faydaları sağlar ve burçlar üzerinde sağladığı etkiler neler işte cevabı

Pembe Kuvars Hangi Burcun Taşı ve Faydaları Neler?

Pembe kuvars taşı isteyen herkes tarafından kullanılır ve enerjisinden faydalanabilir. Fakat bazı burçlar ile pembe kuvars taşının enerjisi daha fazla etkileşime geçer. Bu burçlar terazi, boğa, ikizler burcu ve akrep burcu ile en çok etkileşimde olan taştır.

Pembe kuvars taşının yanında en önemli ve yüksek enerji taşıyan doğal taşların da enerji uyumu içerisinde olduğu burçlar elbette ki vardır. Doğal taşlar ve burç uyumları şu şekildedir;

 

                       Burçlar ve Doğal Taş Uyumları
Ametist hangi burcun taşı

 

Koç burcu

 

Sitrin taşı hangi burcun taşıdır

 

Başak burcu

 

Kristal Kuvars hangi burcun taşı

 

Terazi, boğa
Kaplan Gözü Hangi Burcun Taşı Oğlak burcu

 

Bu burçları ve taşların etkisinden önce pembe kuvars hangi burcun taşı sorusunu yanıtlamakta ve detaylıca incelemekte fayda vardır. Pembe kuvars taşı sevgi ve aşk taşı olarak bilinir. Stres ile baş etme konusunda etkileri saymakla bitmez.

Pembe kuvars taşının etki ettiği birden fazla burç vardır. Bu burçlar üzerinde etkileri farklılaşabilir. Bazı burçlarda sevgi ve aşk yansıtırken bazılarında stresle savaşmada bazılarında ise diğer etkileri görülebilir. Pembe kuvars taşı genel özellikleri ise;

  • Genel olarak pembe renginde bulunan taşın farklı renk ve formatları da bulunmaktadır.
  • Enerjisiyle her zaman tercih sebebi olan pembe kuvars taşının bilinen en büyük etkisi sevgi taşı olması ve sevgi enerjisi taşımasıdır.
  • Sertlik derecesi 7 olarak bilinmektedir. Kadınların genel olarak kolye, bileklik, yüzük gibi aksesuarlarda bu taştan oldukça fazla yararlandıkları görülmektedir.
  • Baş ağrısı, stres ve gerginlik seviyesini azaltır. Stresin sebep olduğu migren gibi sorunların da azalmasına yardımcı olmaktadır.
  • Vücutta kan dolaşımını hızlandırdığına inanılan pembe kuvars taşı sayesinde kalp hastalıkları görülme riskinin azaldığına inanılır.
  • Özellikle cilt temizleme esnasında pembe kuvars taşının enerjisinden çok fazla yararlanılır. Cilde ışıltı kattığı bilinir.

Genel olarak pembe kuvars hangi burcun taşı sorusunun cevabı ile devam etmek gerekirse ilk sırayı terazi burçları alıyor. Peki terazi burçları pembe kuvars taşının hangi enerjisinden faydalanırlar? İşte cevapları

Pembe Kuvars Taşı Hangi Burcun Taşı? Terazi ile Uyumu

Pembe kuvars hangi burcun taşı sorusunun ilk cevabı tabii ki terazi burcudur. Terazi burçlarının birçok özelliği ile pembe kuvars enerjisi uyuşmaktadır. Aşkı temsil eden pembe kuvars taşı terazi burçları için sembol niteliğindedir. Kötü duygu ve düşüncelerin uzaklaşmasını sağlayan pembe kuvars taşı terazi burçlarının aşk hayatlarını doğrudan etkileyen bir enerjidir.

Pembe kuvars taşının yatıştırıcı etkisinin de bulunması terazi burçlarını yakından ilgilendiren bir etkidir. Terazi burçları pembe kuvars taşı ile şanslarının artacağına inanırlar. Duygularını dengeleme konusunda sıkıntılar yaşayan terazi burçları duygu dengeleme konusunda yine pembe kuvars etkilerinden mutlaka yararlanırlar.

Boğa Burçları ve Pembe Kuvars Uyumu

Özellikle duygusal yönleri ağır basan, affetme, sevgi, aşk, tutku gibi duyguların en dorukta yaşandığı boğa burçları pembe kuvars kolye veya bileklik gibi aksesuarlar sayesinde bu duyguları en zirvede yaşayabilirler.

Venüs gezegeninin yönetiminde olan boğa burçları aşk için yaratılmıştır adeta. Bu sebeple en uyumlu oldukları taş ve enerji pembe kuvarstır. Ayrıca özgüven arttırmak isteyenler içinde ideal taşlar arasındadır.

İkizler Burcu ve Pembe Kuvars Enerjisi

Pembe kuvars hangi burcun taşı sorusunun diğer bir yanıtı ise ikizler burcudur. Özellikle duygularında kararsızlığı ile bilinen bu burçların kararlı adım atmaları ve özgüvenlerini geliştirmeleri için pembe kuvars taşı idealdir.

Duygu dengesizliği konusunda da ikizler burcu pembe kuvars enerjisinden yararlanırlar. Burada öfke, nefret, aşk, sevgi gibi duyguların gereğinden fazla olmasını engellemek ve bu duyguları dengelemek için pembe kuvars enerjisini tercih ederler.

Pembe Kuvars Hangi Burcun Taşı? Akrep Burcu ile Uyumu Nasıldır?

Akrep burçları en çok pembe kuvars taşını duygularını ifade ederken kullanırlar. Duygularını ve düşüncelerini daha net ifade etmeye yarayan pembe kuvars enerjisi akrep burçları için idealdir. Ayrıca stresli yapıları ile bilinen akrep burçlarını stresten koruyan bir taştır.

Pembe Kuvars Taşı Nasıl Arındırılır?

Pembe kuvars hangi burcun taşı sorusunun yanıtından sonra diğer önemli konulardan biri de pembe kuvars taşının enerjisinin nasıl yenileneceği ve aktif hale getirileceğidir. Doğal taşlar özellikle ortamdaki negatif enerjiyi yok ettikleri için kendi üstlerinde toplarlar. Bir süre sonra ise bu kötü enerjileri arındırmak gerekebilir. Bu arındırma yöntemleri birden fazladır.

1 – Topraklama Yöntemi ile Arındırma

Burçlar üzerinde ve normal hayatınızda doğal taşların etkilerinden ve enerjilerinden faydalanmak istiyorsanız mutlaka taşı ilk aldığınızda ve sonrasında kullandıkça belli aralıklarla arındırma yapmalısınız.  Pembe kuvars hangi burcun taşı sorusunun cevaplarının yanında enerjisini nasıl aktif ettiği de oldukça önemli. Topraklama sık yapılan yöntemlerdendir ve toprak negatif enerjiyi almasıyla bilinir.

Doğal taşınızı bahçe toprağına veya evinizde bulunan bir saksı toprağına gömün. 24 saat beklemesini sağlayın süre sonunda enerjisinden arınmış olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta saksıya gömecekseniz saksınızda canlı bir çiçek bulunmasın. Çiçeğiniz saksının enerjisini alabilir aman dikkat!

2 – Tütsüleme ve Mum ile Enerji Aktifleştirin

Doğal taşınızı bir tütsü veya mumun yanına koyup tütsü ve mumunuzu yakın. Dumanıyla ortamdaki kötü enerji gidecek ve taşınız negatif etkilerden arınacaktır.

3 – Akan Su Altında Taşınızın Enerjisini Yenileyin!

Akan su altında taş yıkama her zaman taş arındırma yöntemlerinden biridir. Evinizde bir musluk altında veya deniz suyunda taşınızı belli bir süre bekletmek taşınızın tüm negatif enerjisini atmasına yardımcı olacaktır.  Akan suyun enerjisi kötü enerjilerden arındırmaya yardımcı olur.

Merak Edilen Sorular

Pembe kuvars hangi burcun taşı sorusu oldukça merak edilir ve bu burçların uğurlu taşları araştırılırken taşın etkileri ve burç üzerinde etkileri de oldukça merak edilir. İşte merak edilenler.

1 – Gül Kuvars Hangi Burcun Taşı?

Gül kuvars yani pembe kuvars hangi burcun taşı sorularının cevapları aynıdır. Çünkü pembe kuvars taşının diğer bir ismi gül kuvarstır. Bu taşın burçları ise terazi, akrep ve boğadır.

2 – Uyurken Doğal Taş Takılır mı?

Uyurken özellikle sakinleştirici etkili doğal taş kullanılabilir.

3 – Gül Kuvars ve Pembe Kuvars Aynı mı?

İki taşta aynıdır. Farklı isimleri zaman zaman anılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu