Güzellik Sırları

Maske Takarken Kalıcı Ten Makyajı Yapmanın Sırları

Maske Takarken Kalıcı Ten Makyajı Yapmanın Sırları

 

Korona virüs sayesinde insanların hayatına girerek normalleşmeye çalışan maskeler makyaj konusunda kadınları oldukça zorlamıştır. Özellikle sıcak aylarda maske, yapılan makyajın bozulmasına neden olmaktadır. Bu yüzden ten makyajı kalıcı ve maskeye bulaşmayacak şekilde olmalıdır. Peki, kalıcı ve bulaşmayan ten makyajı nasıl yapılır? Aşağıdaki yazıda kalıcı ten makyajı yapmanın 6 sırrı adım adım anlatılmıştır.

  1. Temizlik ve Nemlendirme

Ciltte makyajın kalıcı ve bulaşmayan olabilmesinin en önemli kuralı cildin temiz olmasıdır. Aksi takdirde kullanılan makyaj malzemeleri ne kadar kaliteli olursa olsun kalıcılık yaratmaz. Temizleyici bir jel ile yüz kir ve mikroplardan arındırılmalıdır. Ardından yumuşak bir havlu ile cilt kurulanmalıdır. Islak cilde makyaj sürmek makyajın kalıcılığını ve etkisini azaltır. Daha sonra cilt tipine uygun bir nemlendirici sürülmelidir.

  1. Makyaj Bazı

Fondöten öncesinde mutlaka makyaj bazı kullanılmalıdır. Çünkü makyaj bazı yüze sürülen fondöteni cilde sabitlemektedir. Temiz eller ile cilde makyaj bazı sürülmelidir.

  1. Kalıcılığı Yüksek Fondöten

Piyasada çok sayıda fondöten bulunmakta olup fondöten seçimine dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bazı fondötenler sıcak havalara ve kıyafetlere dayanamayarak kendini bırakır. Fondöten fırçası ya da makyaj süngeri ile fondöten cilde sürülmelidir. Eğer pudra sürülmek istenirse pudra fondötenle kaynaşana kadar kısa bir süre maske takılmalıdır. Aksi takdirde maske pudralanabilir.

  1. Kalıcılığı Yüksek Likit Ruj

Maskeler ağız bölgesine takıldığı için bazı rujlar maskelere bulaşmaktadır ve ruju dudaktan silmektedir. Süper kalıcı likit rujlar kullanılarak bu duruma son verilebilir. Ayrıca bu rujlar ıslak görünümlü olmayıp kuru bir görünüme sahiptir. Yemek yerken bile bozulmayan niteliktedir. Öncelikle kullanılacak ruj ile aynı renkte olan bir dudak kalemi ile dudak çerçevelenir ve ardından süper kalıcı likit ruj sürülmelidir.

  1. Göz Makyajı

Maske takarken nefes alıp verme sonucu oluşan buhar, maskenin boşluklarından çıkarak göz makyajını bozabilmektedir. Bu yüzden göz makyajı yapılmadan önce mutlaka göz çevresi bazı kullanılmalıdır. Göz çevresi bazı temiz eller ile sürülmelidir. Ardından istenilen göz makyajı yapılmalıdır.

  1. Makyaj Sabitleyici Spreyler

Makyaj yapımı bittikten sonra cilde makyaj sabitleyici sprey sıkılmalıdır. Böylece makyaj ciltle bir bütün olur 24 saat kalıcılık sağlanır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu