Güzellik Sırları

Selülitlerden ve İstenmeyen Bölgesel Yağlara Çözüm Soğuk Lipoliz

Selülitlerden ve İstenmeyen Bölgesel Yağlara Çözüm Soğuk Lipoliz

Selülitlerden ve İstenmeyen Bölgesel Yağlardan şikayetçi misiniz? Her yaşta sıkı, orantılı ve selülitlerden arınmış bir görüntü mü elde etmek istiyorsunuz? CoolClinic soğuk lipoliz uygulaması tam size göre! İşte daha sıkı, dinamik ve estetik bir görünüme kavuşmayı mümkün kılan Coolsculpting yani soğuk lipoliz uygulamasına dair bütün detaylar!

İstenmeyen yağlar dendiği zaman insanların aklına genel olarak şişirilmiş, sarkık bir vücut gelir. Oysa istenmeyen yağ kavramı bunun ile sınırlı değildir. Bölgesel yağlanmaların da istenmeyen yağ sınıfına dahil edilmesi gereklidir. Çünkü asıl sorun teşkil eden yağlanma türü, bölgesel yağlanmadır. Genel olarak ortaya çıkmış yağlanmalardan sıkı bir egzersiz planı ile ya da sıkı bir diyet listesi ile kurtulmak mümkündür. Oysa bölgesel yağlanmalardan kurtulmak sanıldığı gibi kolay değildir. Bu sebeple “ istenmeyen yağlar “ kavramının içerisini dolduran temle alt kavram, “ bölgesel yağlanma” kavramıdır. Söz konusu kavramın çaresi ise soğuk lipoliz kavramıdır.

 

Soğuk lipoliz kavramı ile ilgili “ Soğuk lipoliz nedir? ”, “ Soğuk lipoliz zararları nelerdir? “, “ Soğuk lipoliz işe yarıyor mu? “ gibi soruların cevapları ise aşağıda verildiği gibidir.

Soğuk Lipoliz Nedir?
Soğuk lipoliz, yağ hücrelerinin dondurulması sonucunda yok edilmesini mümkün kılan, bu yok edilmeyi ile parçalama aracı ile gerçekleştiren bir işlemdir. Bu işlem sayesinde bölgesel yağlanmalardan kurtulmanın mümkün hale geldiğini söylemek mümkündür. Bu yağlardan kurtulma durumu ise yalnızca yağ hücrelerini temel alan bir sistem aracılığı ile yapılmaktadır. Yani, söz konusu işlem esnasında yağ hücrelerinin çevrelerinde bulunan dokuların zarar görme ihtimalleri söz konusu değildir. İşlemin uygulandığı genel alanlar ise aşağıda verilmiştir.

Soğuk Lipoliz Uygulama Alanları Nelerdir?
Soğuk lipoliz uygulamasının temel uygulama alanları şu şekledir:
• Karın bölgesi
• Sütyen altı bölgesi
• Tüm bacak çevresi
• Diz çevresi
• Basen
• Kalça bölgesi
• Kol
• Karın çevresinde bulunan simit bölgesi
• Sırt bölgesi
Soğuk Lipoliz Uygulaması Kimlere Yapılamaz?
“ Soğuk lipoliz uygulaması kime yapılamaz? “ sorusu ile “ Soğuk lipoliz zararları nelerdir? “ sorusu aynı açıklamayı kapsayan iki sorudur. Çünkü uygulamanın zararları, kime uygulanıp kime uygulanamayacağını söyleyecektir. Temel itibari ile zararı bulunmayan söz konusu işlemin uygulanamayacağı kişiler ise aşağıda verildiği gibidir.

– Soğuk lipoliz uygulaması gerçekleştirilirken ani ısı değişiklikler meydana gelir. Değişikliklerin meydana gelmesi “drenaj yöntemi” olarak adlandırılır. Bu bağlamda vücudu söz konusu ani değişiklikler kaldıramayacak olan kişilere işlemin uygulanması önerilmez.

– Hamile olan veya çocuk emziren kadınlara soğuk lipolizin uygulanması önerilmez. Her şeyden önce hamile kadınlarda uygulanacak bu yöntem, kadına bir şey yapmasa dahi bebeğe zarar verebilir. Bu durum, ölüm ile dahi sonuçlanabilir.

– Yeni kalp krizi atlatmış olan kişilere Coolsculpting işleminin yapılması önerilmez.
– İşlem uygulanırken 18 yaş sınırı aranır. 18 yaşını doldurmamış olan kişilere bu işlem önerilmez.
– Şeker rahatsızlığı bulunan kişilere bu işlem uygulanmaz.

Yukarıda verilmiş olunan bilgiler, “ önlem” niteliğinde bilgilerdir. Genel itibari ile söz konusu işlemin herhangi bir yan etkinsin bulunduğunu söylemek mümkün değildir. Buna karşılık “ Soğuk lipoliz işe yarıyor mu? “ diye soran kişilerin Coolsculpting uygulamasının % 90 oranında bir başarısının bulunduğu bilgisi ile karşılaşması mümkündür. Bu bilgi sonucunda elde edilen oran dahi söz konusu işlemin etki oranının en net göstergesidir. Bu bağlamda yeterli bilgiye sahip olmadığını düşünen kişilerin, soru işaretlerini gidermek amacı ile bizlerle https://www.coolclinic.com.tr/ linki üzerinden iletişime geçmeleri mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu