Anne - Çocuk

Hamilelikte İçilmesi Gereken Çaylar

Hamilelikte İçilmesi Gereken Çaylar

 

Hamilelik döneminin son derece zorlu geçmesi kadınların en çok şikayet ettiği konuların başında gelmektedir. Bu süreci iyi yönetmek için yapmanız gerekenler hakkında siz değerli okurlarımız bilgiler sunalım. En çok gelen soruların başında gelen Hamilelikte İçilmesi Gereken Çaylar hakkında merak edilenleri buradan açıklayalım.

Hastalıklara karşı ilaç yerine bitki çayı

Hamile olan anne adaylarının son derece dikkat etmesi gereken süreç içerisinde yakalandıkları basit hastalıkları atlatmak adına ilaç içmek yerine bitki çayları ile bu süreci geçirmeleri önerilmektedir. Bu yüzden de içeceğiniz bitki çaylarının içeriği hakkında merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kekik çayı

Mide ağrılarına ve mide de meydana gelen şişkinliklere son derece iyi gelen kekik çayının aşırı tüketilmemesi durumunda bebeğinize herhangi bir şekilde zararının bulunmadığını belirtelim. Hafta en fazla 2-3 kere kekik çayı içerek sizlerde bu şikâyetlerinizin önüne geçebilirsiniz.

Kuşburnu Çayı

Aslında günlük hayatta en çok tükettiğimiz çayların başında gelen Kuşburnu çayının da Hamilelikte sürecinde içilmesi önerilmektedir. İçerisinde bol miktarda C vitaminin bulunmasından dolayı bu çayı rahatlıkla içebilirsiniz. Ancak abartı bir şekilde tüketilmesi Hamilelikte çocuğunuza zarar verebilir. Bu yüzden de 1-2 günde 1 bardak içmeniz yeterli olacaktır.

Rezene Çayı

Yatıştırıcı yan etkisi bulunan ve özellikle de mide sorunlarına iyi gelen Rezene Çayı da Hamilelikte İçilmesi gereken çaylar arasında yer almaktadır. Haftada en fazla 2-3 bardak Rezene Çayı içerek bu şikâyetlerinizin önüne geçebilirsiniz.

Ihlamur

Özellikle de kış aylarında tüketimi çok fazla yapılan Ihlamur bitkisinin çayını da günde en fazla 1 bardak tüketerek bu konuda sizlerde yardım alabilirsiniz. Ihlamur çayının özellikle de uykusuzluk, yorgunluk, boğaz ağrısı ve benzeri ağrılara iyi gelmesine rağmen Hamilelikte fazla tüketilmemesi önerilmektedir.

Melisa Çayı

Spazm ağrılarına son derece iyi gelen Melisa çayı da Hamilelikte içilmesi Gereken Çaylar arasında yer almaktadır. Özellikle de Hamile olmadığınız süre içerisinde tüketimi fazla önerilen bu çayın Hamilelikte dikkat edilerek tüketilmesi gerekmektedir.

Bu belirttiğimiz çayların tüketimini yapmadan önce mutlaka uzman bir hekimden bilgi aldıktan sonra tüketmenizi hem bebek sağlığınız için hem de sizler için öneriyoruz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu