Güzellik Sırları

Fönlü Saç Modelleri Nelerdir?

Fönlü Saç Modelleri Nelerdir?

 

Fönlü saç modelleri, her yaş grubundan kadının severek kullandığı saç tasarımlarıdır. İster kıvırcık saçlı isterse de düz saçlı olsun her kadın fönlü saçları farklı ortamlarda kullanacaktır. Fön çekildikten sonra yapılacak balık sırtı örgüler, dağınık topuzlar da gidilen mekana göre yapılacak saç şekillendirmeleridir. Kısa ya da uzun saçlı herkes rahatlıkla fön kullanabilir. Küt saçlarda da fön kullanımı yaygındır.

Daha klasik ve düzenli bir hava veren fönlü saçlar, çalışma hayatında da kişilerin en sık kullandıkları saç stilleri arasındadır. Fön çekilmesi için günümüzde kuaföre gitmeye gerek bulunmamaktadır. Fön çeken farklı özellikte makineler evlerde rahatlıkla kullanılabilir. Tarak şeklinde olan fön fırçaları ile de saçlara evlerde kısa sürede kolay şekil vermek mümkündür.

En Çok Tercih Edilen Fönlü Saçlar

En çok tercih edilen fönlü saçlar, dışa doğru kıvrımlı modeller ya da düz fön çekimleridir. Bu saçları her ortamda rahatlıkla kullanmak mümkündür. Daha iddialı fönlü saçlar ise uçları kıvrımlı ya da su dalgası havası verilmiş olan kırık fönlerdir. Klasik türlerden hoşlanmayan daha farklı ve dinamik çizgilerden hoşlananlar doğal görünümlü fönlere yönelecektir.

Dalgalı ve kırık fönler, tabii duran saç tasarımlarıdır. Bu saçları daha havalı gösteren ise katlı kesimleridir. Fönlerin daha güzel ve dayanıklı durması, saç kesimleri ile yakından ilgilidir. Bu nedenle saçların düzenli aralıklarla uçlarından kesilmesi, kırıklardan kurtulmak için önerilen hususlardır. Kırık temizliği saçların gerek düzgün uzaması gerekse de fön modellerinin gösterilmesi için son derece önem taşır. Saçların yıkandıktan sonra fön çekilmesi de dayanması için önerilen hususlardandır.

Doğal Görünümlü Fönler

Doğal görünüm veren fönlü saçlar ile dağınık şekilde topuzlar ve at kuyrukları şık duracaktır. Gergin topuzlar için de fön çekilmesi önerilir. Kakül kullanımı en eski dönemlerden beri popülerliğini hiç yitirmemiştir. Kişinin yüz hatlarına uyumlu olarak yapılacak kakül kesimleri ile düz saçlar son derece havalı durmaktadır. Bukle kullanımı için de fön makinesi kullanılır. Sık ya da seyrek bukleler için farklı derecelerde ısıtılmış ve kalınlıkları değişen fön başlıkları kullanılır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu