Cinsellik

Evlilikte cinsel Hayat Ne Kadar Önemli

Evlilikte cinsel Hayat Ne Kadar Önemli

Bir evlilikte başarıyı yakalamak her iki cins için de oldukça mühim meseledir. Tabiki hiç bir zaman tek taraflı çaba, sorunları çözmek için yeterli olmayacaktır. Fakat şu da bir gerçektir ki, sen değişirsen tüm dünya değişir. Yani bu sözde de anlatılmak istenen, kişinin bakış açısıdır. Belki de evlilikte başarının anahtarı da bakış açısını değiştirmek olabilir.

Her evlilikte sorunlar farklı olduğu gibi, çözüm yolları da farklı olacaktır. Fakat sebeplere takılmadan genele odaklanmak her evliliğe bir dokunuş sağlayacaktır. Bu nedenle her evliliği etkileyen ana unsurlar belli olup, onun semereleri ve etkileri farklı olur. Önemli olan ana unsurları ve asıl direkleri sağlam tutmaktır.

Evlilikte Cinsellik 

Evliliğin temel direklerinden en önemlisi cinsel hayattır. Kadın ve erkeğin cinsellikten anladığı ve ona yüklediği anlam çok farklıdır. Cinsellik erkek için yemek içmek gibi bir ihtiyaçken, kadın için zevktir. Bu nedenle kavga sonrasında kadın cinsellikten kaçarken, erkek arayı düzeltme de en önemli adım ve ihtiyaç olarak görür ve daha çok ister. Buda her ikisi arasında yanlış anlaşılmalara sebep olur.

Eğer evliliğinizi başarılı bir şekilde sürdürmek istiyorsanız, cinsellikten hiç bir zaman kaçmamanız gerekir. Bir kadın eşine küstüğünde yemek yapmayı nasıl bırakmıyorsa, evlilikte en büyük ihtiyaçlardan birisi olan cinselliği de bırakmaması gerekir. Bu durumda değişiklikleri kendi gözüyle görecektir.

Saygı Her Şeyin Anahtarı 

Aslında başarılı evliliğin anahtarı araştırılırken görülecek ki, hayatın her alanında gerekli olan saygı kavramı evlilikteki başarıyı da etkiliyor. Eşler birbirine karşı saygıyı bırakmazsa, o evlilik uzun süreli devam ediyor. Evet, her evlilik uzun süreli devam ederken, çiftler her zaman mutlu olamıyor. Fakat saygıyı yitirmeyen bir ilişki, her zaman kazanç yoluna doğru ilerliyor.

Birbirilerinin ailesine, karakterine, düşüncelerine, fikirlerine, isteklerine, zayıf noktalarına, hobilerine, hayallerine yani kısaca birbirlerinin her şeyine saygı duyan çiftler evliliklerinde başarılı olabilirken, tam zıttı evliliği çoktan bitiriyor. Sonrasında evlilik görünürde devam etse dahi maalesef ki aynı çatı altında iki yabancının yaşamasından öte bir durum gerçekleşmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu