Cinsellik

Bebek’den sonra cinsel yaşam

Bebek'den sonra cinsel yaşam

Evli çiftler cinsel yaşamı doruklarına kadar yaşarlar. Anne ve baba olduktan sonra ise cinselliği ikinci plana atmaya başlarlar.Bebekten sonra cinsel yaşam farklılaşır fakat her zaman kötüye gitmez. Çocuk olduktan sonra çiftler birbirinden uzaklaşabiliyor ve cinsel isteksizlik gibi sorunlar meydana geliyor.Hamilelik sırasında evliliğin ilk günlerinde ki gibi coşkulu bir cinsel birleşme yaşanmaz. Bebek doğduktan sonra bir dönem kadın cinsel ilişki istemez.Bundan sonraki süreçte ise psikolojik sebepler ortaya girer.Evde bir bebeğin olması ve her an çifte ihtiyaç duyuyor olması tedirgin bir hal yaratır ve sekste çabuk olunması hissi uyandırır.İlk aylarda bebek ile birlikte uyunması seksi öldürüyor.Çocuğun anne babanın cinsellik yaşadığı alanda uyuması doğru değildir.Yatak odası çiftler için her zaman özel kalmalıdır.Anne ve babanın bebeğin görmemesi için öpüşmemesi doğru değildir.Cinsellik doğal bir süreçtir.Çiftler bebeklerine ne kadar önem veriyorlarsa cinsel yaşamlarına da aynı özeni eskisi gibi göstermelidirler.

Bebekten sonra annenin emzirme dömeninde seks daha da zor bir hale gelir.Kadının uyarıldığı bir nokta olan göğüslere dikkat edilerek sevişilmesi gerekir.Bu durum erkeği sevişme özgürlüğünü kısıtladığı için pek mutlu etmez.

Kadınlar bebekten sonra eşlerini ihmal etmemelidirler.İstatistiklere göre bazı kadınlar bu dönemde eşlerini ihmal ettiği için aldatılıyorlar.Anne olduktan sonra da haz almalı ve önceki yaşamınıza devam etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu