Anne - Çocuk

Çocuklar İçin En İyi Kutu Oyunları (3-6 Yaş Aralığı)

Çocuklar İçin En İyi Kutu Oyunları (3-6 Yaş Aralığı)

Çocuklar İçin En İyi Kutu Oyunları (3-6 Yaş Aralığı)

Çocuklar İçin En İyi Kutu Oyunları (3-6 Yaş Aralığı) çeşitlerini sizler için bir araya derledik. Sizler de ailecek çocuğunuz ile keyifli ve en önemlisi de eğitici vakit geçirmek istiyorsanız kutu oyunları önerilerimize göz atabilirsiniz. Çocuk gelişimi uzmanları özellikle kutu oyunları çeşitlerinin çocukların gelişimleri için oldukça önemli olduğunu belirtmektedirler. Her yaş grubu için özel olarak geliştirilen kutu oyunları çeşitleri arasında sizler de istediğinizi seçerek hem eğitici hem de öğretici vakit geçirebilirsiniz. İşte ailecek vakit geçirebileceğiniz ve çocuklarınız için öğretici kutu oyun çeşitleri…

Çocuklar İçin En İyi Kutu Oyunları

Ekosistem Besin Zinciri Oyunu

3 yaş ve sonrası için uygun olan ekosistem besin zinciri oyunu ile çocuklarınız hem eğlenceli vakit geçirecek hem de pek çok yeni bilgi öğrenecek. Ekosistem besin zinciri oyunu çocuklarınızın doğaya ve ekosisteme karşı olan merakını geliştirecek bir oyun çeşididir.

Kartlardan oluşan ekosistem besin zinciri oyunu içerisinde her canlının hangi besin ile beslendiği ve ekosistemin düzeni anlatılıyor. Oyun içerisinde 50 farklı canlı bulunmaktadır. Ayrıca 4 farklı büyük bilim adamını temsil eden oyuncu kartları ile de keyifli ve öğretici bir oyun olarak ekosistem besin zinciri oyununu çocuğunuz için tercih edebilirsiniz.

Busy Airport

Busy Airport yetişkin kutu oyunu 3 ve 5 yaş aralığı çocuklar için özel olarak geliştirilmiştir. Oyunu 4 kişi olarak da oynayabilirsiniz. Oyun genel olarak havaalanı içerisinde yolcuların toplanarak belirlenmiş olan rotaya kadar götürülmesi üzerine kuruludur. Çocukların eşyaları yolcu sayısına göre stratejik bir şekilde yerleştirme becerisini geliştirmeye odaklıdır.

Animal Upon Animal

4 yaş ve üzeri için uygun olan kutu oyunu aslında bir el beceresi geliştiren oyun çeşididir. İçerisinde tahta hayvancıkların bulunduğu kutu oyunu bir kule yapma oyunudur. Tahta hayvancılıkları üst üste dizerek kuleyi devirmemeye çalışarak oyunu tamamlayabilirsiniz. Oyuncular sırası ile seçtikleri hayvanları üst üste koyarak oyunu tamamlamaktadır. Puzzle parçaları gibi özel olarak geliştirilen hayvanlar ile çocuğunuz da parçaları birleştirmeyi öğrenebilir.

Lumina

4 yaş ve üzeri için uygun olan Lumina oyunu biraz daha hafızanın güçlendirilmesi ve odaklanma sorununun giderilmesi için tercih edilebilecek bir oyun çeşididir. Oyun genel olarak büyük bir harita üzerine kuruludur. Harita içerisinde gidilmesi gereken yerlerin kapalı olarak durması gerekmektedir. Ardından gidilecek yerler üzerinde doğru güzergahı kullanarak objelerin toplanması gerekmektedir. Haritada ilk olarak gidilecek yerlerin akılda doğru olarak tutulması ise oyunun en önemli noktasıdır. Ailecek oynayabileceğiniz en eğlenceli ve öğretici oyunlardan biridir.

Monza

5 yaş ve üzeri için uygun olan Monza oyunu bir zar atma oyunudur. Araba yarışı formunda olan  Monza oyununu oynamak için hangi rotayı takip ederek oyunu daha hızlı bitirmeniz gerektiğini ise strateji ile belirlemeniz gerekmektedir. Atılan zara göre ve geliştirdiğiniz stratejiye göre Monza oyununu keyifli bir şekilde oynayabilirsiniz.

Orchard Aç Gözlü Goril

5 yaş ve üzeri için uygun olan oyun hem sesli olarak hem de kartlar ile birlikte oynanabilen bir oyundur. Oyunda sürekli olarak el ve göz koordinasyonu ile birlikte kartlardaki sağlıklı beslenme için yemeklerin hazırlanması hedeflenmektedir. Zararlı besinleri gorile sunduğunuz zaman ise goril tepki vermektedir. Çocuğunuz bu oyun sayesinde hangi besinin daha sağlıklı hangisinin daha zararlı olduğunu eğlenceli bir şekilde öğrenebilecektir.

Eğitici Kutu oyunları içerinden seçim yaparken çocuğunuzun yeteneklerini ve ilgi alanlarını da göz önünde bulundurarak çocuk kutu oyunlarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede onu oyunun içerisinde daha fazla tutabilir ve odaklanma süresini uzatabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu