Evlilik

Evlenme Kararını Ne Zaman Almamız Gerekir?

Evlenme Kararını Ne Zaman Almamız Gerekir?

Evlilik oldukça büyük bir sorumluluk olup herkesin kaldırabileceği bir şey değildir. Evlilik en başta tek yaşanılan dönemi rafa kaldırıp yanımıza birini eklemek demektir. Her şeyin çift olması demektir. Yıllarca tek yattığımız yatağımızda farklı biriyle yatmak, tek yediğimiz yemekleri bundan sonra hep eşimiz ile beraber yemek, yapılacak en ufak aktiviteyi bile yapmak demektir. Kimisi flört insanıyken kimisi uzun ilişki insanıdır. Uzun ilişkinin amacı evlenmek bile olsa bazı durumlarda uzun ilişki insanları bile evlilikten vazgeçirebilir. Çünkü başta da dediğimiz gibi evlilik büyük bir sorumluluktur.

Peki Doğru Zaman Ne Zaman?

Kimisi ilişkisinin 2. aylarında evlenirken kimi çift 6. yılları sonunda bir evlilik yaşar. Bu noktada doğru zamanın herkese göre farklı olduğunu bilerek işe başlamak daha doğru olacaktır. 2 ayda evlenen biri ile ya da 6. yıl sonunda evlenen biriyle kendi ilişkinizi karıştırmamanız önemlidir. Sevgiliniz ile beraberken kendinizi gözlemleyin. Nasıl hissediyorsunuz? Onunlayken tamamlanmış hissediyor musunuz? Ruhunuz hala bazı şeylere aç mı yoksa her şey onunla tamamlandı mı? Önce bu soruları kişi kendine sormalıdır. Eğer cevabı evetse artı bir puandır.  Çünkü insanlar yanında tam anlamıyla bir bütün olarak hissettiği kişi ile bir ömür geçirmelidir. Elbette yalnızca bunun olması yeterli olmadığı gibi evlilik tek bir şeye bakılarak gerçekleştirilmez. Size saygılı mı, sevecen mi, sırtınızı gözünüz kapalı ona yaslar mısınız? Onun yokluğunda kendinizi eksik hissediyor musunuz?

Yirmi Sene Sonraki Hayallerinizde Yanınızda Yine O Var Mı?

Çiftler kendilerine bu soruları mutlaka sormalıdır. İki tarafta birbirini gerçekten seviyorsa, saygılılarsa, dürüstlerse ve sadakatlilerse ortada herhangi bir evliliğe olumsuz neden yoktur, bu yüzden rahatlıkla bir adım atabilirler. Bu konu hakkında uzun uzun düşünülmelidir. Onunla evlenmek ve sevgili olmak arasında dağlar kadar fark olacaktır. Evlilik için yaşın bir önemi yoktur, önemli olan reşit olup iki tarafında olgun olmasıdır. Tüm bunlar tamamsa demek ki ortada hiçbir sorun yok, istedikleri gibi bir adım atabilme noktasına gelmişler demektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu