Anne - Çocuk

Çocukların Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir?

Çocukların Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir?

 

İnsanları için bağışıklık sisteminin güçlü olması, kişileri hastalıklardan koruyacak en güzel kalkanlardan biridir. Bu nedenle herkes, gün içinde bağışıklık sistemini güçlendirecek şekilde beslenmeyi ihmal etmemelidir. Özellikle çocukların bağışıklık sistemleri çok güçlü olmalıdır. Bağışıklık  sistemi güçlü olan çocuklar hemen hasta olmaz, bulaşıcı hastalıkları daha kolay atlatabilirler ve sağlık açısından daha dirençli olurlar. Eğer siz de bebeklerinizin ve çocuklarınızın bağışıklık sisteminin daha güçlü olmasını istiyorsanız mutlaka doğru gıdalarla ve doğru vitaminlerle çocuğunuzun bağışıklık sistemini güçlendirmeniz gerekir. Değerli anneler için bu yazımızda çocukların bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir?  Sorusuna yanıt vereceğiz. Eğer daha sağlıklı nesiller yetiştirmek istiyorsanız yazımızı takip edebilirsiniz.

Bebeklerde Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir?

Bebeklerin bağışıklık sistemini mutlaka güçlendirmeniz gerekir. Bu sayede bebekler en ufak durumlarda hastalanmaz. Hatta bağışıklık sistemi güçlü olan bebekler mevsim geçişlerinde ve salgın hastalıklarda kolay kolay hastalanmaz. Bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendiren en iyi besin anne sütüdür. Bu nedenle bebeklere  ilk 6 ay boyunca mutlaka anne sütü verilmelidir. Özellikle anneler doğum yaptıktan ilk üç gün içinde bebeklerini bol bol emzirmelidir. Bu sayede sütün en kaliteli döneminde bebeklerinin  bağışıklık sistemini güçlendirebilirler. İlk 6 aydan sonra el yapımı yoğurt, organik tavuk yumurtası ve el yapımı sebze püreleri ile bebekler beslenmelidir. Bebekler 8 aylık olduktan itibaren ise uzmanlar, bebeklerin yemek suyunu tüketmelerini önermektedir. Bebeklere bol bol su içirmek de bağışıklığın güçlü olmasını sağlar.

Çocuklarda Bağışıklık Sistemini Güçlendirme Yolları

Çocuklarda bağışıklık sisteminin güçlü olması son derece önemlidir. Özellikle okul çağındaki çocukların yeterli ve dengeli beslenmesi, dışarıdan gelebilecek her türlü hastalığı önleyecektir. Çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek için bol bol probiyotik  yoğurt tüketmelerini sağlamanız gerekir. Kırmızı et ve beyaz et tüketimi de yeteri miktarda yapılmalıdır. Günlük mevsim meyveleri ile de çocukların bağışıklık sistemleri güçlendirilmelidir. Buna ek olarak, sebze yemeklerinden de düzenli olarak çocuklara verilmelidir. Elbette çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendiren meyvelerden biri de portakal ve greyfurttur. Özellikle c vitamini bakımından zengin olan meyveler çocukların bağışıklık sistemin güçlendirmek için ideal olacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu