Anne - Çocuk

Bebek Eşyaları Nasıl Temizlenir?

Bebek Eşyaları Nasıl Temizlenir?

 

Bebekler tüm anne ve babaların en değerli varlıkları olduğundan bebek eşyaları nasıl temizlenir sorusunu devamlı olarak sorarlar.

Bebek eşyaları nasıl temizlenir sorusu en fazla araştırma konusu olarak ilk sırada yer almaktadır. Özellikle ilk defa anne ve baba olmuş olan kişiler için bu konu en çok dikkat edilecek konu olduğundan her fırsatta detaylı olarak bilgi almak isterler. İşte bebek eşyalarının en doğru nasıl temizleneceği hakkında bir takım yöntemleri şöyle sıralayabiliriz;

Emzik ve Biberon Temizliği

Dünyanın en güzel varlıkları her konuda narin yapıya sahip oldukları için her konuda özen gösterilmesi gerekir. Sağlık bakımından da çok önemli olan emzik ve biberon temizliği mümkün oldukça günlük olarak sterilize edilmelidir. Bunun için 10 dakika kaynatılıp belli bir süre kaynar suyun içinde bekletilerek bol su ile durulama yaparak temizlenebilir.

Mama Kabı Temizliği

Mama kabı temizliği için özel fırçalar bulunmaktadır. Bu fırçaları sadece mama kaplarında kullanıldığı için başka yemek kalıntıların maruz kalmazlar. Böylece kaplar daha hijyenik şekilde temizlenir. Deterjan olarak doğal deterjanlar tercih edilmeli ve kimyasal maddeler ile temas edilmemelidir.

Çamaşır Temizliği

Bebeklerin kıyafetlerine dökülüp kuruyan mama lekelerinin kabası alındıktan sonra yıkama işlemimden önce ılık suyun içinde organik deterjanlar kullanarak yarım saat kadar bekletilmelidir. Daha sonra çamaşır makinesine atıldığında daha iyi temizlendiğini göreceksiniz. Yıkana kıyafetler makineden çıktıktan sonra elinizde tekrar durulayın ve böylece deterjan kalıntısı kalmadığına emin olursunuz. Ayrıca bebek kıyafetlerinin arasına naftalin gibi maddeler kesinlikle konulmaz.

Kıyafetleri Yüksek Isıda Yıkama

Bebeklerin kıyafetlerini makine içine atınca yüksek derecede yıkanmalıdır. Daha önceden kullanılan makineler bebek kıyafetleri için tehdit olabilir. Kıyafetleri yıkarken her hangi bir kimyasal ile temas etmemesi gerekir. Kıyafetleri yıkandıktan sonra mümkün oldukça açık havada kurutulması doğru olacaktır.

Bebek Odası temizliği

Bebeğin en çok vakit geçirdiği ve uyuduğu yerlerden biri olan bebek odası temizliği çok önemli olduğundan gün içinde sık sık havalandırılması gerekir. Mikrofiber bez ile tozları alınmalı ve temizlik sırasında bebek kesinlikle odaya alınmamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu