Hayatın içinden

Şefkat Eli Derneği Ramazan Ayı Öncesi Yardım Paketleri Dağıttı 

Şefkat Eli Derneği Ramazan Ayı Öncesi Yardım Paketleri Dağıttı 

Şefkat Eli dernek yardımları kapsamında yapılan bağışlar ile Ramazan ayı öncesi Türkiye’de gıda paketi dağıtıyor. Bununla birlikte derneğin. Ramazan ayı yardımlarında Kur’an’ı Kerim, zekât, briket ev, kurban, iftar, su kuyusu ve fidye gibi ihtiyaç sahiplerine birçok ramazan öncesi yardımlar yapılmıştır. Ramazan ayı ve öncesinde “Bu Ramazan Paylaşmanın Tam Zamanı” sloganıyla tüm ihtiyaç sahiplerine yardımlar hedeflenmiştir. Aynı zamanda ülkemizde ve dünyanın her yerinde bağışçılar ile birlikte Ramazan öncesinde de gıda paketleri dağıtılmıştır. Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri yurt içinde değil yurt dışında derneğin yardımlarından faydalanmıştır.

Şefkat Eli Derneği Ramazan Ayı Öncesi Hangi Yardımları Sağlar

Hayırsever ve bağışçıların destekleri ile birlikte dernek ihtiyaç sahibi kişilere ulaşarak Ramazan ayı öncesinde iftar çadırları kurmuştur. Bunun yanında Ramazan ayı öncesinde ailelere ve ihtiyaç sahiplerine gıda paketi dağıtmıştır. Bu dağıtımlar özellikle yıl sonuna kadar da dağıtılmaya devam ediyor. Bunun yanında dernek Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine kurban bağışı, gıda ve zekât yardımı ile birlikte Ramazan ayı öncesi yurt içinde gıda yardımı yapmış ve zekât bağışlarını şeffaf bir şekilde iletmiştir.

 

Şefkat Eli Derneği Ramazan Ayı Öncesi Hangi Ülkelere Yardım Yapıyor

Aynı zamanda Şefkat Eli, Ramazan’da 25 ülkeye yardım ulaştırarak dünyada birçok kişiye ulaşmıştır. Buna istinaden Ramazan Ayına özel olarak fitre, zekât ve mağfiret bağışları ile 25 ülkede, yardıma ihtiyaç sahibi kişilere ulaşılmıştır. Bağışlar doğrultusunda fitre ve zekâtları yardıma muhtaç kişilere göndermiştir. Aynı zamanda çocukları giydirerek onların da yüzlerini güldürmek planlanmıştır. Ramazan ayında ve öncesinde belirlenen iftar sofraları kurulması için planlar yapılmıştır. Şefkat Eli, Ramazan ayında yoksul ülkelere yardım ulaştırarak dünya çapında destekler sağlamıştır. Özellikle dünyanın her yerinde yardıma ihtiyaç duyan insanlara yardım ulaştırmıştır.

 

Bunun yanında en fazla yoksul nüfusa sahip olan coğrafya Afrika ülkelerinde su kuyusu bağışları ile ön planda yer almıştır. Şefkat Eli ramazan yardımlarını bağışlar ile belirler. Bununla birlikte yurt içi ve yurt dışı yardıma muhtaç olan kişilere çeşitli yardımlar yapar. Özellikle en fazla ihtiyaç duyulan ürünlerin iletilmesi sağlanır. Bu ürünler arasında özellikle gıda ürünlerine ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda fitre, adak kurbanı, fidye, zekât ve diğer nakdi yardımlar ve giyim eşyası, kurban bağışları alınır.

Daha detaylı bilgi için www.sefkateli.org.tr adresinden veya 444 33 50 iletişim numarasından derneğe ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu