Sağlıklı Yaşam

SAÇLARIN DÖKÜLMESİNE SEBEP OLAN BİYOLOJİK ETMENLER

SAÇLARIN DÖKÜLMESİNE SEBEP OLAN BİYOLOJİK ETMENLER

 

         Saç insanın en güzel aksesuarlarından biridir. Saç bakımı kişisel bakımların başında yer almakla birlikte en önemli bakım türlerinden biridir. Saçları yoğun kimyasallar yorarak yıpratabilir, çeşitli biyolojik ve çevresel etmen de saçlarınızın sıkça dökülmesine sebep olabilir. Ancak Saç Dökülmesine harika bir alternatif seçenek olan saç ekim ve bakımından sizler de hemen faydalanabilirsiniz. Yeniçağın en büyük buluşuyla sizler de tanışın! Saç ekimiyle şahane kalıcı ve bakımlı saçlar elde etmek artık çok kolay!

SAÇLARIN BEYAZLAMASINDA Kİ TEMEL ETKİ NEDİR?

Saçlar vücudun en hassas merkezi birimlerindendir. Saçlarımıza çeşitli şekiller verirken onları öldürdüğümüzün farkında mıyız? Saçlarımıza gereken özeni göstermeli, sizlere sunacağımız saç ekim ve bakım alternatif seçeneğinden faydalanarak saçlarınızla yeni bir dünya yaratabilirsiniz. Peki, Saçlar Neden Beyazlar? Çoğu çevresel etmenden etkilenmesinin yanında elbette ki saçlar biyolojik çoğu şeyden etkilenmektedir. Kan şekerinizden tutun demir eksikliğinize kadar, psikolojik yapınız bile saçlarınızın dökülmesine veya beyazlamasına sebep olabilir.  Saç beyazlamasının vücut işleyişindeki temel fonksiyonu pigment kaybıdır. Genetik faktöründe yoğun olarak rol oynadığı saç beyazlamasına da artık çeşitli alternatif seçenekler geliştirilmiş, böylece vücudun en özel aksesuarı olan saçlarınız daha özel hale gelebilir.

 

SAÇLARIN DÖKÜLMESİNE SEBEP OLAN BİYOLOJİK ETMENLER

Saç dökülmesi çeşitli sebeplerle ortaya çıkabilen bir rahatsızlıktır. Saçlar Neden Dökülür? İnsan metabolizması çeşitli ani değişiklikleri tolere etme açısından değişiklik göstermektedir. Bu durumda saç dökülmesinde etmen gösteren pek çok biyolojik sebep faaliyet gösterebilir. Bunlar arasında en çok saç dökülmesine sebep olan etmenler ise vitamin eksikliğidir. Vitamin vücut için en gerekli monomerlerden biri olmasının yanında vücudun düzgün bir işleyiş içerisinde yaşama devam etmesi için gerekli temel bileşenlerimizdendir. Vücutta saç dökülmesine yol açan bir diğer etmen ise hamilelik sonrasıdır. Hamilelik vücudu hormonel açıdan tutun, pek çok metabolik faaliyette etkilemektedir. Vücutta değişen bu ani etmenler örneğin hormon seviyesi, insülin miktarı vb etmenler saç dökülmenize yol açabilir. Demir eksikliğinin bile saç miktarını eklediğini belirtirken, vücudun en hassas birimi olan saçlarımıza artık kalıcı alternatif bir çözüm ile sizlerleyiz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu