Sağlıklı Yaşam

SAÇLARINIZA DEĞER VERİN

SAÇLARINIZA DEĞER VERİN

 

Saçlarınızın kıymetini gün geçtikçe anlarsınız. Her gün risk bölgesine biraz daha yakınsınızdır aslında.

Saç dökülmesi günümüzün önemli sıkıntılarının başını çeken bir durumdadır. Bilhassa en önemli sorunudur. Nedeni elde olan, elde olmayan sebeplerden ötürü saçlarımızın kendini boşluğa bırakmasıdır. Uzmanlara göre günde 100 tel saç dökülmesi normal olarak gözleniyor. Ancak günlük dökülen tel sayısı eğer ki 100 teli geçecek olursa o zaman bu sorun teşkil eden bir durum olacaktır ve bu durumda da uzman bir kliniğe gitmeniz gereklidir.

Her milletten bilim insanları bu konu için seferber olmuş durumda. Bu bilim adamlarının üretip piyasaya tahsis ettikleri ürünler arasında serumlar, kremler ve bunun gibi birçok tedavi edici ilaçlar bulunmakta ancak kesin bir çözüm olarak ortaya konulmuş bir şey maalesef yok.

GÜZEL BİR GÖRÜNÜM İÇİN

Evet, saçları korumanın temel sebebi olan güzel bir görünüm. Bu duruma girmemek ve girersek de kendimizi en az zararla kurtarmak için yapmamız gerekenleri açıklayacağız. Saçlar neden dökülür?Cevap vermemiz gerekecek ilk soru olarak kendini belli edecektir. Saçların dökülme sebebi bakımsızlık ve kalıtsallıktır. Saçlarınıza iyi bakmanın önemini saçlarınızı kaybetme aşamasında anlamamanız için baştan önlem almanız gerekecektir.

Bu durumda yapmanız gereken asli olay saçlarınızı sürekli olarak temiz ve diri tutmanız olacaktır. Saçınıza özen göstermenizin önemi azımsanacak gibi değildir. Kalıtsallık ise ailenizden size geçebilecek ve sizin maalesef ki tedaviye girmek zorunda kalacağınız durumdur. Doğru bir tedavi yöntemi ile saçlarınıza değer vererek bu işin üstesinden gelebilirsiniz. Biz size inanıyoruz!

SAÇLARINIZ DEĞERLİ BİR PARÇANIZ

Saçlarınız da canlıdır ve beslenmeye ihtiyacı olacaktır, unutmayın! Bu durumda iyi beslenmek ve saçın keratin yapısını beslemek önem arz edecektir. Saçlar neden beyazlar? diye soracak olursanız ise bu soruya vereceğimiz birkaç cevap olacaktır. Bunlardan ilki yaş ilerledikçe işlevini kaybeden renk pigmentleri olarak aktarmamız mümkündür.

Bir diğeri ise yine kalıtsallık olacaktır. Genç yaşta beyazlayabilecek yapıda saçlar mevcuttur ancak protein besinlerini ve vitaminlerinizi eksik etmeden olabildiğince risklerden uzak durmanız yine de sizin lehinize olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu