Sağlıklı Yaşam

Orgazm Aşısı Nedir! Kimlere Yapılır

Orgazm Aşısı Nedir! Kimlere Yapılır

 

G noktası ve klitoris uyarılması yaşamayan kadınların cinsel haz alabilmesi için uygulanan işleme orgazm aşısı denir. Cinsel ilişki yaşayan bireyler ve evli çiftler için cinsel haz büyük önem taşır. İlişkinin güvende ve dinamik olmasını sağlar. Ancak yaşanan bazı durumlar neticesinde kadınlarda gereken uyarılma olmaz. İlerleyen vakalarda kadınların vajina duvarı kalınlaşır.

Aşının etkisi ortalama 10 ay sürer. Etkisi geçtikten sonra tekrar yapılabilir. Herhangi bir yan etkisi bulunmadığı için gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Jinekolji doktorları tarafından uygulanır. İlk önce uyarılmaya engel olan alttaki neden araştırılır. Anatomik olarak bir bozukluk olmayan kişilerde yüksek oranda etkilidir.

Orgazm Aşısı Kimlere Yapılamaz?

Aşı uygulanmasına engel olabilecek bazı durumlar vardır. Bu durumlar, kolajen alerjisinin olması, tümör saptanması, vajinal kanama yaşanması, ilerlemiş idrar yolu enfeksiyonu olması, bağışıklık sisteminin çok düşmesi ve gebelik durumunun yaşanmasıdır. Bu  sorunlardan herhangi birini yaşayan kadınlar orgazm aşısı yaptıramazlar. Bu durumlarda aşının uygulanması halinde ciddi sağlık sorunları ve kalıcı hasarlar oluşabilir. Doktor muayenesi sırasında var olan tüm şikayetleri hekime anlatılması gerekir.

Cinsel ilişki sırasında sorun yaşayan, haz alamayan ve özgüven eksikliği yaşayan kadınlar ilk olarak jinekolojik muayeneye gitmelidir. Muayene sırasında ilk olarak anatomik inceleme ve görüntüleme yöntemleri uygulanır. Herhangi bir sorun yok ise doktor tarafından aşı önerilir.

Orgazm Aşısı Nasıl Yapılır?

Aşının uygulanması çok kolaydır. Bir çeşit PRP işlemidir. Kişinin kendi kanı alınır ve trombositleri ayrıştırılır. Büyüme hücreleri ve trombositlerden zengin bir sıvı elde edilir. Uygulama alanına anestezik krem sürülür. Vajina bölgesi uyuştuğu için herhangi bir ağrı ve acı oluşmaz. İşlemin etkisinin görülmesi için en az 3 hafta beklenmelidir. İlk hasta etkisi görülen bir uygulama olsa bile beklenmesi tavsiye edilir.

Aşının yılda bir defa uygulanması yeterlidir. Ancak işlem üzerinden 6 hafta geçmesine rağmen tatmin olamayan kişiler işlemi tekrar yaptırabilir. Kişinin kendi kanı alındığı için herhangi bir alerjik reaksiyonun gelişmesi söz konusu değildir. Cinsel ilişkinizin sorunsuz olması ve daha mutlu bir evlilik yaşamak için kurumumuzdan orgazm aşısı hizmeti alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu