Sağlıklı Yaşam

 Ödem Atan Bitki Çayları Nelerdir?

 Ödem Atan Bitki Çayları Nelerdir?

 

Herkesin sıklıkla yaşadığı ödem sorunu için ödem atan bitki çayları nelerdir? oldukça sık araştırılmaktadır.

Ödem atan bitki çayları nelerdir? herkesin araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Vücutta oluşan fazla sıvıyı atmak için bitki çayları çok işe yaramaktadır. Vücutta şişme ve su tutma denildiği zaman pek çok yöntem akıllara gelmektedir. Bu yöntemlerden birisi de bitki çayları olmaktadır.

Ödem Attıran Bitki Çayları

Ödem attıran pek çok  bitki çayı olmaktadır. Bu bitki çaylar sırası ile;

Ekinezya Çayı

Ödem attıran çayların başın da yer alan ekinezya çayı oldukça sık tercih edilmektedir. Ekinezya bitkisi bağışıklık sisteminde çok büyük etkisi vardır. Ayrıca vücutta oluşan iltihaplanmalara karşı da büyük etkisi olmaktadır. Vücutta meydana gelen ödem için çok etkili bir bitki çayıdır.

Meyan Kökü Çayı

Ödem attıran bitki çaylarından bir tanesi de meyan kökü çayı olmaktadır. Meyan kökünün özelliklerinden bir tanesi iltihap önlenmesidir. Aynı zamanda alerjilere karşı da çok büyük etkisi vardır. Aynı zamanda da akciğer sağlığına da çok iyi gelmektedir. Ödem azaltan bu bitki çayı boğaz ağrılarına da çok iyi gelmektedir.

Zerdeçal ve Kalendula Çayı

Özellikle bu bitki çaylarında iltihaplanmalara karşı bir özelliği olmaktadır. Aynı zamanda ödem attıran da bir özelliği olmaktadır. Zerdeçal kalendula bitkisi ile birlikte hazırlanarak içilmektedir. Vücutta meydana gelen ödem attırma özelliği de bulunmaktadır.

Yeşil Çay

Vücutta oluşan şişkinlikler ve ödemler için çok tercih edilen çay yeşil çay olmaktadır. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandıran bir bitki çayı olmaktadır. Yeşil çayın içeriğinde pek çok bileşikler olmasından dolayı iltihaplanmaya da etkili olmaktadır. Yeşil çay kansere karşı da etkili bir çay olmaktadır.

Maydanoz Çayı

Maydanoz mutfağımızın vazgeçilmez yeşilliklerin başında gelmektedir. Hemen hemen her  yemekte kullanılan maydanozun birden fazla faydası vardır. Özellikle bayanların adet dönemlerinin rahat geçirmesi için de çok kullanılan bir çay olmaktadır. Maydanozun idrar söktürücü özelliği de olmaktadır. Vücutta oluşan şişkinlikler içinde vazgeçilmez bir çaydır. Özellikle de karın bölgesinde şişkinliğin varsa maydanoz çayı içerek bu problemden kurtulabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu