Püf Noktası

Kozmetik Ürünler Nasıl Saklanmalıdır?

Kozmetik Ürünler Nasıl Saklanmalıdır?

Kozmetik ürünler nasıl saklanmalıdır sorusunu uzun ömürlü ürün kullanmak isteyen herkes sorabilir. Geniş bir ürün yelpazesi olan kozmetikte sıcaklık en önemli konudur.

Kozmetik ürünler nasıl saklanmalıdır  diyorsanız güneşten uzak tutulan bir alan en önemlisidir. Sıcaklık yüksekse ürünlerin yapısı çok kolay zarar görebilmektedir.  Saklayacağınız alanı önceden genel öneriler kapsamında değerlendirerek bekletmelisiniz.

Kozmetik Ürünler Tanımı  | Kozmetik Ürünler Nelerdir

İçerisinde kişisel bakımı destekleyen bazı formüller olan malzemeler kozmetik ürün olarak tanımlanmaktadır. Parfümler, cilt bakım ürünleri, banyo malzemeleri, saç ürünleri, güneş koruyucular vs. bu kapsama alınabilir.

1 .  Parfümler Nasıl Saklanmalı?

Parfümleri 25 dereceyi geçmeyen yerlerde oda sıcaklığında bekletmelisiniz. Dolapta parfüm genellikle önerilmemektedir.  Üretildiği sıcaklık derecesini çok değiştirmemek en sağlıklı tutum olacaktır.  Bunu aslında bütün kozmetik ürünler için de uygulamak mümkündür.

2 .  Güneş Kremleri Güneşte Bozulur mu?

Güneş kremleri güneşe karşı cildi koruyan ürünler olsa da kremin kendisini güneşte bırakırsanız bu işlevini tam olarak yapmayacaktır. Kullanım sürelerini de dikkate alarak gölge alanda bekletmelisiniz.

  1. Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Saklanmalı?

Serumlar, nemlendirici kremler, losyon ürünlerini saklarken aldığınız sıcaklık derecesi değişmeyen şekilde gölge alanda bekletmelisiniz. Bu ürünlerin içine ek su veya yapısını bozan alkollü malzemeler sokulmamalıdır. Kimyasal maddelerin içerisine eklenen faydalı malzemeler de erken bozulmasına neden olabilir. Kozmetik ürünleri özel formüllerle hazırlanan ürünlerdir ve eklemeler önerilmez.

  1. Şampuanlar Nasıl Saklanmalı? Markalar Önemli mi?

Şampuanlar saklanırken bazı doğal yapıdaki şampuanlar bir miktar daha esnek koşullara sahip olabilmektedir. Bebek şampuanlarında dayanıklılık diğerlerine göre daha çok olabilmektedir.  Nemi az olan şehirlerde daha uzun süre kozmetik ürünleri kullanabilirsiniz.

  1. En İyi Dermokozmetik Ürünler Daha Uzun Süre Dayanır mı?

Bazı dermokozmetik ürünler cilde ekstra katkısı olan ürünlerdir. Doğal yapı maddelerinin artışı kullanımdaki süreyi kısaltmaktadır.  Dolayısıyla ekonomik malzemelerde daha dayanıklı bir yapı görülebilir. Kimyasal maddeler genellikle dış koşulların etkisini azaltır.

Türk ve Yabancı Kozmetik Mağazaları Önerilerine Dikkat Etmek Gerekir mi?

Kozmetik mağazaları önerilerini dikkate alarak ürüne özel ek koruma tavsiyelerini dikkate almalısınız. Gözden kaçan durumlar için kendi saklama koşullarınızı düşünmek ekonomik kaybı engeller. Üründen uygulama zararı da önlenmiş olur.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu