Sağlıklı Yaşam

Kalp için Doğal Tedavi

Kalp için Doğal Tedavi

Bir kalp, aynı zamanda ihale ve kırılgan olmanın mükemmel ironisini zorlu gösterir. Ana işlevi vücudun tüm bölgelerine oksijenli kan vermek ve daha fazla arıtma için akciğerlere deoksijenli kan göndermektir. Kalbin bu işlevine giden herhangi bir şey birden fazla komplikasyona neden olabilir. Kalbin normal işleyişine müdahale eden veya kardiyovasküler ve arteriyel bozukluğa neden olan herhangi bir durum daha sonra kalp hastalığı için risk taşır. Koroner kalp hastalığı, ateroskleroz, anjina pektoris, iskemik kalp hastalığı ve kardiyomiyopati sık görülen kalp hastalıklarından bazılarıdır. Kontrolsüz kalıtım ve genler gibi bazı faktörler olmasına rağmen, obezite, yüksek yağlı diyet, diyabet, depresyon, sigara, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve fiziksel aktivite eksikliği gibi diğer faktörler kesinlikle alınabilir. Herhangi bir kalp hasarı veya kalp hastalığı, tıbbi müdahale gerektiren ciddi bir tıbbi durumdur, ancak tıbbi kalp terapisi ile birlikte birçok kalp doğal tedavisi kullanılabilir.

Sarımsak – Sarımsak kalp hastalığına karşı koruyucu bir etkiye sahiptir, birçok fayda sağlar ve en iyi kalp ev ilaçlarından biri olarak kabul edilir. Esansiyel yağları ayırmak için birkaç sarımsak karanfil mantar (allisin – sarımsak aktif bileşeni oksitlendiğinde) aktiftir ve günde boş bir karnına sahiptir. Bu ilaç sadece göğüs ağrısı insidansını azaltmaz, aynı zamanda LDL kolesterolü azaltmaya yardımcı olur ve hafif antikoagülan olarak davranır.

Brokoli – Brokoli, E vitamini, kalsiyum ve B kompleks vitaminleri gibi kalbi koruyucu besinlerle yüklüdür. Sadece bir fincan brokoli, yüreğiniz için koruyucu bir etki yaratacak çeşitli yiyecekler verecektir. Omega-3 yağ asitleri – Balık, ceviz ve keten tohumlarında bulunan bu iyi yağlar, sağlıklı bir kan kolesterol düzeyini korumaya, yüksek tansiyonu kontrol etmeye ve tüm kalp hastalıklarına karşı korunmaya yardımcı olur.

Diyet – Eğer ilerlemeyi önlemek için herhangi bir kalp hastalığınız varsa, kalp dostu bir diyet yemek çok önemlidir. Ortam doymamış ve tekli doymamış yağlarla doyurulur ve düşük trans yağ asitleri tercih edilir. İşlenmiş gıdalar, fırın ürünleri, rafine gıdalar, konserve yiyecekler ve yağlı yiyeceklerden mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Birçok taze meyve ve sebze, kepekli tahıllar, tahıllar ve ürünleri üzerinde durulmalıdır. Protein, derili tavuk, yağsız süt ürünleri, lahana ve bakliyat için kaliteli balıklar. Yüksek toplam yağ ve kolesterol içeriğinden dolayı kırmızı et, yumurta akı ve kabuklu deniz hayvanlarından kaçınılmalıdır. İdeal vücut ağırlığınız varsa, kilo verin. Sigara veya stres, fiziksel veya duygusal kaçının.

Egzersiz – Herhangi bir kalp probleminiz varsa ve teşhis edildiyse, tıbbi reçeteniz ile uzmanınızdan bir egzersiz reçetesi alın. Aktif olmak, kan kolesterolü, kan basıncı ve kan şekeri seviyenizi yönetmenize ve kalp hastalıkları için koruyucu bir etkiye sahip olmanıza yardımcı olacak birçok avantaj sunar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu