Sağlıklı Yaşam

Hızlı Bir Şekilde Bel Nasıl İnceltilir?

Hızlı Bir Şekilde Bel Nasıl İnceltilir?

 

Artık günümüzde hareketli yaşam tarzı oldukça azalmıştır. Çalışma ve iş yaşamındaki değişmeler de kişilerde orantısız kilo almaya neden olmuştur. Özellikle bilgisayar başında çok çalışmak bel ve göbek bölgesinde oldukça fazla yağlanmaya neden olur. Eğer hareketsiz bir şekilde çalışıyorsanız bel ve göbek bölgesinin kilo almaması için her yarım saate bir 5 dakikalık yürüyüşler yapmanız gerekir. Yine şekerli çay veya kahve yerine yeşil çay, maden suyu gibi içecekler tüketmeniz gerekir. Bu sayede vücuda fazla şeker girmesini de engelleyebilirsiniz. Öte yanan eğer bel çevrenizde yalanma olmasını istemiyorsanız, gece saat 19:00 dan sonra kesinlikle hiçbir besin tüketmemeniz gerekir. Aksi halde siz uyurken tüm yağar, bel ve göbek bölgenize depolanacaktır. Bu bölgelerin hareket ettirilmesi oldukça zor olduğu için kolay kolay kilo verilmez.

Bel İnceltmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Eğer bel inceltmenin püf noktaları hakkında bilgi almak istiyorsanız vereceğimiz hareketleri yapmanız yeteri olacaktır.

Bel çevirme hareketi; sadece bel bölgesini çalıştıran bu hareket sayesinde bel bölgesinde biriken yağlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.

Mekik hareketi; eğer göbek ve bel çevrenizde kilo fazla ise mekik hareketi yapabilirsiniz.

Yere oturarak bel inceltme hareketi yapmak; bu hareketi yapmak için ilk olarak, yere oturun. Daha sonra dizlerinizi karnınıza doğru çekip bırakın. Bu sayede karın ve bel çevreniz gözle görülür derecede incelecektir.

Ayakta bel inceltme hareketi; ayakta bel inceltme hareketi için dizlerinizi karın bölgenize çekip bırakın. Daha sonra bir duvara yaslanıp, belinizi önce sağ yana sonra sol yana çevirin. Bel bölgesinde acıma olmaya başlayacaktır. Acı hissettiğiniz an bu hareketi yapmayı bırakmanız gerekir. Birkaç saat sonra tekrar yapabilirsiniz.

Nefes egzersizi; nefes egzersizi belki de en kolay bel ve göbek inceltme yöntemlerinden biridir. Burada yapmanız gereken tek hareket nefes alıp vermek olacaktır. İlk olarak derin bir nefes alın ve göbeğinizi içeri çekin, 20’ye kadar saydıktan sonra nefesinizi bırakabilirsiniz. Birkaç defa 20’ye kadar sayarak yaptıktan sonra daha sık tekrarlamanız gerekiyor. Bu hareket için ekstra zaman ayırmanıza gerek yok çalışırken, yürürken ve televizyon izlerken bile bu hareketi yaparak hızlı bir şekilde bel bölgesini inceltebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu