Sağlıklı Yaşam

Gülüş Estetiği İçin Yaş Sınırı Nedir?

Gülüş Estetiği İçin Yaş Sınırı Nedir?

 

Gülüş estetiği, son zamanlarda en popüler estetik türlerinden biri de diş ve gülüş estetikleridir. Hemen her yaştan insanın dikkatini çeken Hollywood gülüşü İzmir için belli bir yaş sınırlaması elbette mevcuttur. Örneğin diş ve kemik gelişimini henüz tamamlamamış bireyler için bu estetik türleri uygun değildir. Yine gülüş estetiği İzmir randevusu aldığınızda, doktorunuz size gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır. Bu bilgi doğrultusunda hareket ettiğiniz takdirde tedavi sırasında ve tedavi sonrasında hiçbir problemle karşılaşmayacaksınız.

Diğer estetik operasyonlar gibi gülüş estetiği ve diş estetiğinin de mutlaka işinde kalitesin ispatlamış kliniklerden destek alınması gerekir. Bu konuda bir dünya lideri olan İzmir ilimizdeki ünlü kliniklerden diş estetiği İzmir hizmetini en iyi şekilde alabilirsiniz.

 

Diş Estetiği Nedir?

Gerek doğuştan gelen diş bozuklukları için gerekse, sonradan kaza gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan diş yapısı bozuklukları için yapılan estetik işlemleridir. Eğer diş yapısında çarpıklık, diş kırılmaları, diş rengi bozuklukları gibi durumlar varsa diş estetiği uygulanabilir. Yine diş eksikliği ve ağızda diş fazlalığı gibi durumlarda da bu estetik operasyonlardan faydalanabilirsiniz.

Diş yüzeyinde oluşan bazı sorunlar için lamine diş İzmir uygulaması yapılır. Bu sayede diş yüzeyi daha parlak ve daha pürüzsüz bir hale gelecektir. Üstelik her gülümsediğinizde sizi rahatsız eden tüm sorunlar kolayca ortadan kalkacaktır.

Bazı diş kayıplarında da yapılabilecek hem tedavi hem de diş estetiğinde porselen diş İzmir tedavisi uygulanır. Bu işlem daha çok köprü üzerine veya kanal tedavisi üzerine yapılabileceği gibi dolgu veya kırık dişlere de uygulanabilir.

Diş rengi bozukluklarında uygulanan tedavilerden biri zirkonyum İzmir uygulamasıdır. Zirkonyum çok değerli bir madendir ve insan sağlığına oldukça faydalıdır. Özellikle daha ferah ve daha hijyenik bir ağız yapısına ulaşmak istiyorsanız, mutlaka zirkonyum kaplama yaptırmanız önerilir. Zirkonyum kaplamalar, dişin şeklini kolayca alır. İnce bir yapıda olduğu için ağızda fazlalık hissi uyandırma ve konuşmayı zorlamaz. Zirkonyum kaplamaların en iyi yönü ise renginin daha berrak ve daha beyaz olmasıdır. Zaten son dönmelerde diğer diş kaplamalarının önüne geçmiş ve en çok tercih edilen yöntemlerden biri olmuştur. Zirkonyum kaplamda yaş kriterine çok fazla bakılmaz. Diş yüzeyi çok fazla törpülenmediği için ana dişlere zarar vermez. Bu nedenle zirkonyum kaplama isteyen herkese kolay ve rahat bir şekilde uygulanır.

İmplant Tedavisi Ve Gülüş Estetiği

Gülüş estetiği tedavisinde eğer eksik diş veya dişlerle karşılaşılacak olunursa, burada eksik dişe uygulanabilecek en iyi yöntem implant tedavisidir. Çünkü implant tedavisi hem sağlık açısından hm konfor ve rahatlık açısından hem de estetik açıdan daha avantajlıdır. İmplant İzmir sizler için en iyi şekilde implant tedavisi hizmeti sunar. Bu sayede eksik dişlerinizin yeri ana diş gibi sağlam olan implant ile doldurulmuş olur. Yine doğal bir diş gibi göründüğü için estetiğe de oldukça uygundur.

Tek diş tedavilerinde ya da çoklu diş tedavilerinde İzmir implant diş olanaklarından faydalanabilirsiniz. Bu sayede diş eksikliği gibi kötü görünümler ve ağız sağlığı eksiklikleri giderilmiş olur. İmplant tedavisi diğer diş tedavilerine göre daha uzun soluklu bir uygulamadır. Ama diğer tedavilere göre daha kullanışlıdır. Yani implant tedavisi bir ömür boyu kullanılabilecek tedavilerden biridir. Bu nedenle implant fiyatları diğer tedavilere göre biraz daha yüksektir. Ancak son dönemlerde bu tedavi şekli çok fazla yaygınlaştığı için artık tedavi fiyatları daha uygun maliyetli olarak sunulur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu