Sağlıklı Yaşam

Hayata Pozitif Bakanlar

Hayata Pozitif Bakanların Çoğu Zaman Sinir Bozan Özellikleri

 

Hayatta karşılaştığımız birtakım sorunlar, hayata küsmemize ve çaresiz kalmamıza neden olurken, kimi insanlar için bu durum pek de kötü görünmez.

Bazı insanlar için ufak sorunlar bile dağ gibi görünürken, bazı insanlar içinse dağ gibi sorunlar arasında dik durmayı ve neşeli görünmeyi başarabilir. Bu karakterdeki insanlar genel olarak çevreleri tarafından çok sevilen insanlar olsa da bazı davranış ve hareketleri karşılarındaki insanları sinirlendirebilir. Çünkü yaşanan zorluklar karşısında bir insanın sevinç göstermesi, kimileri tarafından garip karşılanarak anlam vermelerini zorlaştırabilir.

Pozitif olmayı hayat felsefesi haline getirmiş ancak diğer kişiler tarafından sinir bozucu olan insanların genel özelliklerini sizler için hazırladık.

İçindekiler:

  • Zorluklara Karşı Gösterdikleri Mutlulukları
  • Her Türlü Olaydan Ders Çıkarmaları
  • Öz Güven Duygusunda Görülen Yoğunluk ve Fazlalık
  • Olaylara Tek Yönlü Bakış Açıları
  • Karşılaştıkları Her Kötü Olayda Gösterdikleri Hoşgörüleri
  • Nefret Edilen Kişilere Sempati Duymaları
  • Aldıkları Kararlar
  • İyi bir Oyuncu Olmaları
  • Fazla İyimser Olmalarından Dolayı Çevrelerini Kaygılandırmaları

Zorluklara Karşı Gösterdikleri Mutlulukları

Genelde insanlar, karşılaştıkları zorlukların derecesi ne olursa olsun, mutsuzluğa kapılırlar. Pozitif kişilerde bu durum tam tersi şekilde işler. Mutsuzluğa kapılmaz, en kötü durumlarda bile kendilerini mutlu edecek bir nedenleri mutlaka vardır.

Her Türlü Olaydan Ders Çıkarmaları

İnsanlar, yaşadıkları her türlü kötü olayları bir süre sonra unutarak tekrar aynı hatalara düşebilirler. Bazı zamanlarda bu durumlar onlar için bir ders niteliği taşır. Pozitif kişilerin hemen hemen hepsi ise her kötü durumdan kendilerine paylar çıkararak ders alır. Ancak bu pozitifliğin sinir bozucu yönü ise çıkardıkları dersleri dünyanın en akıllıca ve zekice şeyleri gibi sizlere sunmalarıdır.

Öz Güven Duygusunda Görülen Yoğunluk ve Fazlalık

Pozitif kişilerin sahip oldukları öz güven, herkesten daha yoğun ve fazladır. Bu özelliklerini fark etmeniz için yeni tanışmanız bile yeterli olacaktır.

Olaylara Tek Yönlü Bakış Açıları

Her olay, içerisinde iyi olduğu kadar kötü yanlar da barındırır.  Her kişinin olaylardan etkilenme durumları farklılık gösterir. Ancak bu durum pozitif kişilerde, olayların yalnızca iyi yanlarından bakmaları şeklinde görülür. Onlar, olayların kötü yanlarını görmezler. Hatta onlar için kötü olay yoktur.

Karşılaştıkları Her Kötü Olayda Gösterdikleri Hoşgörüleri

Pozitif kişiler, genel olarak kabul edilen kötü olayları, hoşgörüleri sayesinde olumlu karşılar. Kötülükler ile karşılaştıklarında, onlara hoşgörü göstererek farklı bir bakış açısı yaratırlar.

Nefret Edilen Kişilere Sempati Duymaları

Birçok insanın sevmediği ya da nefret ettiği kişilere olumlu gözle bakarlar ve onlara sempati duyarlar. Büyük bir çoğunluğun sevmediği kişilere daima hoşgörü ve sevgi ile yaklaşırlar.

Aldıkları Kararlar

Karşılarına karar almaları gereken bir yol çıkarsa, olumsuz yanlarını hiç düşünmezler. Verecekleri her kararda yalnızca olumlu yönlerini görür, olumsuzluk nedir bilmezler.

İyi bir Oyuncu Olmaları

Kötü olaylar yaşayan insanların genel tepkisi, moral bozukluğu ve üzüntüyken, pozitif insanlarda bu durum tam tersidir. Hal böyle olunca, genel olarak insanlar bu kişilerin rol yaptığını ve iyi bir oyuncu olduklarını düşünür.

Fazla İyimser Olmalarından Dolayı Çevrelerini Kaygılandırmaları

Pozitif kişiler, başlarına gelen her olaya oldukça iyimser yaklaştıkları için çevrelerinde onları seven insanları endişelendirirler.  Çünkü her insan, her olaya pozitif yaklaşamaz ve hoş karşılayamaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu