Sağlıklı Yaşam

Spor Salonuna Gitmeden Evde Zayıflama Yöntemleri 

Spor Salonuna Gitmeden Evde Zayıflama Yöntemleri 

Kilo, tüm insanların ortak problemi haline gelmiş vücudun yağ dengesinin bozularak ilerletilmiş haline denilmektedir. Pek çok insan kilo vermek için egzersiz yapar. Spor salonuna giden insanlar egzersiz yaparak vücudun günlük ihtiyaç duyduğu sağlık sorununu yerine getirmek üzere harekete geçmektedir.

Kimi insanlar bulunduğu maddi ve manevi imkânlardan dolayı spor salonuna gidemiyor. Bu durum o insanlar açısından evde zayıflamanın mümkün olup olamadığı hakkında araştırma sahibi olmasına imkân tanıyor. Uzmanlar evde kilo vermenin mümkün olduğunu ve her gün düzenli olarak sırasıyla verilen egzersiz hareketlerini yapmak koşuluyla evde zayıflamanın oldukça kolay olduğunu anlatmaktadır.

Evde Kolay Kilo Verme Egzersizleri
Ev içerisinde egzersiz yapılmadan önce kan dolaşımının etkileşime geçmesi için evde plates topu varsa bel boşluğunda topun tutulmasıyla birkaç hareket yapılabilir. Isınmadan yapılan egzersiz yöntemleri kas yapısına zarar verir. Plates topu sayesinde kan dolaşımının harekete geçirmek için bel boşluğuna uygun bir yere sabitleyip ve sırtüstü uzanır gibi hareket etmek yeterlidir.

Bir diğer yöntem ise sırtüstü yere uzanarak uygulanılan bu hareket kol ve bacak egzersizlerini harekete geçirmektedir. Bacaklar havada kalınarak parmak uçlarıyla ayakuçlarına değdirilmeye çalışmaktadır. Bu hareket uygulanırken ayak pozisyonu asla değişim göstermemelidir. İleri ve geri giden tek bölge omuzlara beraber kollar olmamalıdır. Uygulama sırasında karın kaslarının gerilmesiyle karın bölgesinde bir süre incelme görülmektedir. Yürüyüş yapmak, bedensel ısınma hareketleri, mekik çekmek gibi hareketler ile de evde egzersiz yapılabilir.

Evde Spor Hareketleri Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar
Spor salonunda gibi koşu bandı ya da bisikletle ısınma şansı olmayan insanlar için evde kolaylıkla yapabilecekleri temel ısınma hareketlerinin vücut ağırlığını kullanarak yapılır. Antrenman öncesi ısınmaya yeterli bir zaman ayırarak olası sakatlıkların önüne geçilebilmektedir. Egzersizler arasında açma ve germe hareketlerinin kaslarda biriken laktik asidin dağılım göstermesine katkı sağlayarak kas yoğunluklarının önüne geçilmektedir.

Planlı ve programlı bir çalışma içerisinde bulunarak fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak  mümkündür. Belirli bir çalışma programı ayarlanarak haftanın belirli günleri planlı bir şekilde çalışma işlemi gerçekleştirilmelidir. Kas hacmini arttırmak amacıyla her gün ayrı bir kas grubunu hedef alarak çalışma gerçekleştirilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu