Güzellik Sırları

French Oje Nasıl Sürülür?  French Oje Nasıl Tırnaktan Çıkarılır? 

French Oje Nasıl Sürülür?  French Oje Nasıl Tırnaktan Çıkarılır? 

Fransız manikürü, yüzyıllardır bakımlı kadınların olmazsa olmazı olmuştur. Mükemmel giden zarif manikür, doğal görünümünüzü korumanıza ve göz alıcı görünmenize yardımcı olur. Bu zarif manikür, tırnaklarınızın tonlarını vurgularken cilt tonunuzu vurgulamanıza yardımcı olur. Her kadın kaç yaşında olursa olsun fark etmeden yapabilir.

French Kalemi İle Oje Uygulayın 

Bu kalemler ile tırnak uçlarına mükemmel bir çizgi çizebilirsiniz. Bu kalem beyaz oje içerir. Başka bir yüzeyde kalemi otuz saniye tutar ve ardından tırnaklarınıza sürerseniz harika bir beyaz çizgi elde edebilirsiniz.

French Yüzük İle Oje Sürmek

Bu yüzük parmaklara takılır ve tırnaklara yerleştirilir ve beyaza boyanacak kısım bırakılır. Tek yapmanız gereken açık kısımları beyaz oje veya french kalemi ile boyamaktır.

Süngerle French Oje Sürmek

Bu iş için evde temiz bir bulaşık süngeri kullanabilirsiniz. Beyaz ojeyi süngerin bir kısmına uygulayın, tırnağın ucunu ojeye bastırın ve çekin. Süngerin üzerine çok kalın veya çok ince bir tabaka uygulamamaya dikkat edin. Çok kalın uygularsanız, oje tırnağa aktarım sırasında sakızlanabilir veya ojenin geç kurumasına neden olabilir. Çok ince uygularsanız ojeyi biraz emecek ve transfer sırasında tırnak üzerinde gözenek izi bırakacaktır.

French Oje Çeşitleri Nelerdir?

French maniküründe tırnağın ucuna uyguladığınız beyaz oje ince bir çizgi gibi görünür. Elleri olduğundan daha zarif gösteren bu manikür tarzı, temiz ve sade bir ortam sunar. Düğünlerde en sevilen manikür tarzı french ojesidir.

Kalın Fransız manikürü, tırnak uçlarına daha kalın bir beyaz oje şeridi uygulanarak elde edilir. Genellikle bu manikür tarzı uzun tırnaklarda kullanılır.

Transparan top coat, aslında Fransız manikürünün orijinal tarzından türemiştir. French manikürü ilk çıktığında şeffaf beyaz bir pardösü uygulanmıştı.

Pembe top coat, son yılların en popüler Fransız manikür modelidir. Pembe bir pardösü seçerken daha açık pembe tonları ve yarı saydam pembe bir oje tercih etmelisiniz

French Oje Nasıl Çıkarılır?

Pamuğa aseton dökerek silme işlemi yapabilirsiniz veya çıkmayan pullar ya da simler kalıcı oje bulunuyorsa alüminyum yöntemini deneyebilirsiniz. Pamuklara aseton d sonra alüminyum folyo dışarıda olacak şekilde pamuğu parmağınıza sarın ve 1, 1.5 dakika bekleyin. Daha sonra pamuğu biraz ovalayarak parmağınızdan çıkardığınızda asetona dayanıklı tüm pul ve pulların kalktığını göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu