Hayatın içinden

Yaşam Standardını Yükseltmek

Yaşam Standardını Yükseltmek

 

Yaşam Standardını Yükseltmek için ne yapmak lazımdır. Herkes daha konforlu bir hayat sürmek için kendine bir yol çizmiş durumda. Kimi insanlar hayata ya da hayat denilen Bu oyun sahasına- mücadele alanına  galip olarak gelir. Zengin ve varlıklı olarak. Kimi insanlar da yenik olarak gelir. Yoksul ve çaresizlik içinde…

Hayat sahasına galip olarak gelen insanların daha şanslı olduğu açıktır. Aynı şekilde hayata yenik olarak başlayanların şanssız bir başlangıç yaptıkları düşünülebilir. Fakat öyle insanlar var ki çok fakir ailelerden çıkmış ve en yüksek zirvelere ulaşmayı başarmışlardır.

Başarı hikayeleri

Başarılı insanların bu başarıları nasıl elde ettikleri her zaman merak konusu olmuştur. Başarılı insanlar tıpkı başarısız insanlar gibi bir sürü engeller ile karşılaşırlar. Bu insanların başarılı olmalarının en büyük nedeni kararlı davranmaları ve hedeflerinden gözlerini ayırmamalarıdır. Engeller herkes için vardır. Bu engellere bakış açısı fark yaratan tek ayrıntıdır. Bu konuyla ilgili kişisel gelişim seminerlerinde anlatılan çok güzel bir konuyu yeri gelmişken sizinle de paylaşmak istiyoruz.

Bakış açısı ve Motivasyon

Cezayir’e gönderilmiş iki farklı pazarlamacıdan bahsetmek istiyoruz. Bu pazarlamacılar son derece ekonomik durumu düşük bir kitlenin var olduğu bir pazar alanında şapka satmak için gönderilirler. Pazarlamacılardan biri şirkete telefon açarak bu ülkede şapka satmanın imkansız olduğunu çünkü bu ülkede hiçbir şapka dükkanına rastlanmadığını insanların fakir olduğunu rapor etmiş. Diğer pazarlamacı ise şirketini arayarak buralarda hiç bir şapka dükkanına rastlamadığını ve şapka satmak için bu alanın çok uygun bir pazar olacağını belirtmiş. Her iki pazarlamacının bakış açıları arasındaki zıtlığa dikkatinizi çekmek istiyoruz. Birinci pazarlamacı son derece karamsar biridir ve bardağın boş tarafına odaklanmıştır. Zoru görünce tabanları yağlamaktadır. Başarılı olmak bu insan profili için imkansızdır. Diğer pazarlamacı ise çok keskin bir zekaya çözüm üretmeye odaklı bir eğilime sahiptir.  Başarılı olmak işte bu insanın yapabileceği bir şeydir. Çözüm üreten ve en imkansız durumlarda bile bir umut ışığı yakalayan keskin zekalı insanlar daima hayatta başarı elde ederler. Şartları ne oluşa olsun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu