Sağlıklı Yaşam

Sağlıkta Bilinen Yanlış Olgular

Sağlıkta Bilinen Yanlış Olgular

 

Bilindiği üzere İnterneti ve sosyal medyanın kullanımı oldukça üst sevgide bir artışla yediden yetmişe artıyor.  Tabi bu gelişme birçok olumlu veya olumsuz etkileri karşımıza çıkıyor. Bizim ve dünyanın gündemi olan pandemi ile de birçok hatayı kaygı ve endişe ile yapıyoruz. Kimi zaman kulaktan duyma kimi zaman bir inatla doktorların dahi tavsiye etmediği internetin doktorluğundan faydalanıyor. Bunun bize bazen etkileri olumlu bazende olumsuz olabiliyor. İnternet üzerindeki paylaşımlarda aslında bir doktorun veya uzmanın paylaşımları ama bu arada atladığımız bazı konular var, bunlar bazen tansiyon, kan grubu, gebelik, şeker, alerjik sebepler olabilir bunun için doğru teşhis gereklidir.

Bilinçsiz İlaç Kullanımı Sağlığınızdan Edebilir

Nasıl vücutlarımızda olumlu sonuç verir veya biz bu ilaçlardan nasıl doğru faydalanır. Yıllardır anlatılmasına rağmen halen insanların düzensiz bir antibiyotik kullanması gibi. Bizler doğru olanı alıp yanlış olanlarında İnternet üzerindeki yorumlarda paylaşıp bir başka kişiye yol gösterebilir doğruya ulaşmakta bir öncü oluruz. İnterneti kullanımı birçok yorumla ve araştırma ile doğru hale gelecektir

Sağlığımız oldukça önemli sağlığımıdan hem biz hem yakınlarımız hem devletler sorumludur. Doğru bilgiyi lisanslı veya diplomalı eğitimini tamamlamış kişilerle ve onların tavsiyeleriyle teyit edip uygulamayı ancak doktorların bize tavsiye ettiği şekilde yapmalıyız. Bu bazen zayıflamak için bazen bir sivilce içinde olsa bize daha kötü sonuçlar doğurabilir.

Sağlık İçin Doğru Noktalara Başvurmak

Bizimde önemsiz veya küçük bir şey gibi gördüğümüz konularda dahi doğru olanı yaparak geri dönülmesi daha ağır sonuçlar doğuracak yanlışlardan sakınmamız gereklidir. Bazen bir duyumlar bazende bir makaleye yola çıkarak insana verilmiş bu muhteşem vucuda yapıyı zarar verecek her türlü uygulama ve yanlıştan kaçınalım. Bu yönde hata yapan varsa da bunu doğrularla buluşturalım.

Bizler doğru bilgi ve araştırılmış kanıtlanmış diyerek bir yanılgı içine girmeyelim. Öyleki artık dünya çok gelişti herşeye insana hizmet ediyor tıp konusunda öyle mükemmel insanlar yetişiyor ki bize düşene sanırım oturup  veya okuduğunuzda duyduğumuzda değil bilakis muayene ve teşhisle sonuç aramamızın imkanlarını kullanalım. Bu doğrultuda araştırmalarımızı yapıp kendimizi doğru olana sevk edelim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu