Güzellik Sırları

Saçınızdaki Beyazları Gizlemenin Yolları

Saçınızdaki Beyazları Gizlemenin Yolları

Bazen genetik faktörler sebebiyle bazense yaş ilerledikçe saçlar beyazlayabiliyor. Çoğu insan bundan muzdarip. Bu kişiler saçlarını boyatsa dahi çabuk uzayan saçlara sahip kişilerde diplerden beyaz saçlar çok geliyor ve kişiler kendilerini rahatsız hissediyorlar. Beyazları çok olan kişiler genelde ne kadar dip boyası yaptırırlarsa yaptırsınlar bir kaç gün içinde diplerdeki o beyaz görüntü tekrar ortaya çıkmaya başlayabiliyor.

Saç Beyazlarını Kamufle Etme Yolları Nelerdir?

Saçta bulunan beyazlıkları dikkat çekmeyecek hale getiren ve bunları kamufle edebilen birçok yöntem bulunur. Saçlarınızı farklı taraftan ayırın. Saçlarınızı farklı yöne ayırmak alışılmış olan yönün tersine atmak saçları olduğundan hacimli gösterecek ve dipler daha az görünecektir. Eğer tüm saçınızda beyazlık varsa dikkat çeken beyazlık değil saçınızın oluşturduğu imaj olacaktır. Saçlarınız düzse maşa yapın. Düz olan saçlarda beyazlar daha belirgin olur.  Maşa ile saçınıza ayrı bir hava katarak ve hacim sağlayarak beyazlıkları bir nebze de olsa gizleyebilirsiniz. Aksesuar kullanın. Bazı aksesuarlar saçtaki beyazlığı özellikle diplerdeki beyazlığı kapatacak ve şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Ev yapımı bitkisel boyalar kimyasal kullanmadan saç beyazlıklarını kapatmada bir diğer alternatiftir. Örgü. Saçlarınızı örmeniz beyaz saçların aralara karışarak görünmez hale gelmesine olanak sağlayabilir. Sprey saç boyaları. Son zamanlarda oldukça popüler olan sprey saç boyaları istediğiniz renklerde son derece kullanımı kolay olan ve anlık çözüm sağlayabilen bir yöntemdir.

Saçlarınıza Röfle Yapın

Röfleye yönelin. Saçlarınızı çok çabuk uzuyor ve beyazlarınız çok çabuk geliyorsa röfle veya açık renk saç boyalarına yönelin.  Zira açık renk boyalar gelen beyazların görünmesini geciktirir ve aynı zamanda diplerdeki saçlarınız koyuysa dahi çıkan beyazlar gene dikkat çekmeyecektir. Zira moda olarak kişiler bunlar için bir ton para döker. Saç maskarası kullanın. Özellikle dip boyası gelen kadınlarda son derece popüler olan saç maskarası kısa vadede ve zahmetsiz bir şekilde  işinizi görecektir. Cila uygulayın. Saçlarınızda beyaz çoksa boyalardan ziyade saç cilalarına yönelmekte fayda var. Bunların dışında saçlarınızdaki beyazları gizlemenin farklı yolları da vardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu