Yüz Şekillerine Göre Kaş Şekilleri

Yüz Şekillerine Göre Kaş Şekilleri

Yüz şekillerine göre kaş şekilleri çeşitlerini bilmek yüz ifadesini bile değiştirebilecek bir işlemdir. Yazımızda bu konuyla alakalı detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Yüz şekillerine göre kaş şekilleri çeşitleri özellikle kaşını alanlar ve kaşının şeklinden memnun olmayanlar arasında sıkça sorulan sorulardan biridir. Kadınların kendi aralarında illa bir kez denk geleceğiniz bu muhabbet aslında yüz ifadenizi değiştirecek kadar önemli bir konudur.

Günlük hayatınızda sürekli öyle olmadığınız halde öfkeli ya da üzgün olarak nitelendirilmenizin bir sebebi kaş şekliniz olabilir. Kaşınızı duruşu siz öyle olmasanız dahi sizi sinirli, öfkeli, üzgün, şaşkın gösterebilir. Kaş şekillendirmek tıpkı saç şekillendirmek gibidir. Nasıl ki her saç şekli ve rengi yüzünüze, karakterinize gitmez ise kaş şekliniz için de durum aynıdır. Aynı zamanda kaş şekli herkese özel bir durumdur. Arkadaşınıza ya da annenize yakışan kaş modeli size yakışmıyor olabilir. Size uygun kaş şeklini seçmelisiniz. Kaşınızın şeklini belirleyen faktörlerden en önemlisi yüz şeklinizdir. Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz; hafif köşeli ve keskin açıları olan kaş şekli yüzünüze çok yakışacaktır. Yuvarlak yüze sahip insanların yüzünde keskin geçişler ve kemik yapısı yoktur. Bu kaş sayesinde yüzünüzün daha belirgin ve güzel duracağına emin olabilirsiniz.

Kare yüz şekline sahipseniz eğer; kavisli kaş şekilleri işinizi görecektir. Bu şekil kaşınıza kavisli bir görünüm verirken hatalarınızın yumuşamasına sebep olur. Böylece kaşlarını ve yüzünüz daha güzel ve daha kusursuz görünür.

Yüzünüzün şekli uzun yüz yapısındaysa sizin için en doğru kaş şekli;  yana doğru açısı plan kaş şekilleridir. Bu şekil; yüzünüze denge getirirken aynı zamanda sizi mükemmel gösterecektir.

Eğer oval bir yüze sahipseniz kaş konusunda çok şanslısınızdır, demektir. Zira oval yüze sahip insanların yüzüne her kaş modeli yakıştığı söylenir. Böyle bir yüz yapısına sahipken ve kaş konusunda bu kadar avantajlıyken günlük hayatınızda tek bir kaş stili kullanmak sıkıcı olurdu doğrusu. Kendi gözünüze en yakıştırdığınız kaş stili modelini istediğiniz gibi makyajla yapabilir ya da makyajsız şekilde de kullanabilirsiniz.

Exit mobile version