Saç ve Cilt İçin Sütün Mucizevi Faydaları

Saç ve Cilt İçin Sütün Mucizevi Faydaları

 

Süt çok önemli bir gıdadır. Özellikle de her yaşta insanın ihtiyacı olan bir besin olması sebebi ile önemi ayrıdır. Sadece güzellik amacı ile değil yine kemikleriniz açısından da faydası tartışılmaz derecede önemlidir. Yine vücudun ihtiyacı olan bütün proteinlere sahip olması ile de ünlüdür.

Bugün ise sizlere sütün çok farklı faydalarından bahsedeceğiz. Aslında süt ile cildinizi canlandırabilir, saçlarınızı güzelleştirebilir ve canlılık katabilirsiniz.  Sütün bir diğer özelliği de cildinize veya saçlarınıza çok farklı şekillerde, değişik formüllerde uygulayabilirsiniz.

Sütün Cilde Etkileri

Süt cildinizi güzelleştirir ve cildinize canlılık verir. Ayrıca cildinizi önemli oranda parlatması ile de çok değerlidir.

Yine cildinize yapmış olduğunuz makyajları, kimyasalları da süt ile rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Yine su ile sütü cildinizden temizlemeniz mümkündür. Boş vakitlerinizde bir pamuğa süt damlatarak cildinizi temizleyin. Arkasından da başka bir pamuğu süte batırdıktan sonra yine cildinize basınç yapmalısınız.

Bu sefer cildinizde yarım saat kadar sütün kalmasını sağlayın. Yarım saat sonra yüzünüzü ılık su ile güzel bir şekilde yıkayın. Bundan sonra da hafta bir sefer uygulayabilir ve sütün mucizevi etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Sütün Saça Etkileri

Eğer sürekli kuruyan, yıpranan saç tipine sahipseniz yine sütü haftada bir sefer saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Bu uygulamayı da yine ayda iki sefer uygulayabilirsiniz. Ancak dikkat edin süt bayat olmasın. Ayrıca uygulamayı doğal, bakkal sütü olmayan taze süt ile yaparsanız sonuçlar daha canlı olacaktır. Bakkal sütünü ısıtamazsınız çünkü. Ancak doğal inek sütünü ısıtabilir ve saçlarınıza ılık bu şekilde uygulayabilirsiniz.

Exit mobile version